Levice chcú hrať Ligu majstrov, problémom sú visiace koše

Publikované: 26.06.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko Foto: TASR/AP

Bojanovský, Sims (Foto: Lukáš Droppan)

Úradujúci majstri z Levíc by radi napodobnili Prievidzu spred dvoch rokov, ktorá bojovala o postup do prestížnej Ligy majstrov.

Patrioti podali prihlášku o vstup do súťaže. Nedarí sa im však splniť všetky podmienky, ktoré FIBA vyžaduje.

Máme záujem hrať v Lige majstrov. Musíme však splniť podmienky. Jedná sa hlavne o infraštruktúru športovej haly. Bolo tam sedem bodov, vieme splniť päť. Jeden, ktorý nedokážeme splniť, je kapacita haly. Tú máme 2200, súťaž si vyžaduje aspoň 3000, ale v tomto by nám vedeli z FIBA privrieť oko. Najväčším problémom sú koše, ktoré nesmú byť visiace. Nevieme garantovať koše zo zeme, keďže na Slovensku podľa našich informácií nie sú žiadne koše, ktoré by sme mohli použiť a boli by synchronizované s našou tabuľou,“ povedal nám manažér klubu Ladislav Garaj, ktorý sedel v pondelok do polnoci s vedením klubu.

Čekovský: V NCAA som bojoval s tým, že nemôžem strieľať. Chcem všetkým dokázať, že som to nezabudol

Teo Hojč, Levice (Foto: Lukáš Droppan)

Enormná investícia

„Snažili sme sa nájsť riešenie, ale keďže musíme ísť do predkôl a mohlo by to byť len o jednom domácom zápase, tak by nám prišla investícia do košov enormná. Okrem toho v predkole hrali už v minulosti také silné tímy ako ruský Saratov z VTB ligy alebo Ludwigsburg z bundesligy,“ dodal funkcionár Patriotov.

Veľkým a dlhodobým problémom je na Slovensku infraštruktúra. „Cieľom nášho dobrodružstva by bolo, aby sa slovenský basketbal dostal do európskych pohárov. Pred rokom ich nehral nikto, sezónu predtým spravila výbornú prácu Prievidza. Na vlastnej koži však vidíme, že klub by aj chcel, ale na Slovensku nemáme dostatočnú infraštruktúru športových hál. Požiadavky od FIBA sú vysoké, nedokážeme ich splniť. Trošku nám je ľúto, keď sa pozrieme do susedných Čiech. Tam pomáhajú klubom pri vstupe do Európy mestá, kraje a aj federácia. U nás nám pomôže mesto s osvetlením. Predsa len investície sú tak vysoké, že sa nám bez výnimiek do toho neoplatí ísť,“ pokračoval Garaj.

Le Mans je novým francúzskym majstrom, medzi gratulantmi bol aj LeBron James

Iba Liga majstrov, nemajú záujem o FIBA Cup

Ak by FIBA Leviciam vyhovela, klub by potreboval skvalitniť káder. „To je otázka na vedenie. Určite by sme si však nechceli spraviť hanbu a prehrať dva zápasy o päťdesiat bodov. Je to, ale veľmi kvalitná súťaž, ktorá chce v budúcnosti konkurovať Eurolige. Chceli by sme mať lepší káder, ale nemyslím si, že by prišlo k extra navýšeniu rozpočtu,“ vysvetľoval manažér Patriotov.

Prievidza po konci v predkole Ligy majstrov úspešne pokračovala vo FIBA Cupe, Levice podobné plány nemajú. „Je to na klube ako sa rozhodne, či chce pokračovať vo FIBA Cupe. My vzhľadom na to, že sme nemali záujem zmeniť systém v slovenskej súťaži, ktorý ostáva štvorkolový, by sme sa chceli pokúsiť len o Ligu majstrov a potom by sme už nepokračovali vo FIBA Cupe,“ zakončil Ladislav Garaj.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 03.07.2020 BKM BKM
YAKE YAKE 03.07.2020 STL STL