Gavel oslavuje 5. nemecký titul, ako kapitán vyhral s Bayernom Mníchov

Publikované: 16.06.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Anton Gavel (Foto: Bayern Mníchov)

Anton Gavel patrí právom medzi najväčšie legendy bundesligy v poslednej dekáde. Už síce nie je takou hviezdou ako býval, ale stále patrí medzi dôležitých hráčov.

Svoje postavenie ukázal aj v rozhodujúcom stretnutí sezóny. V ňom zvíťazil jeho Bayern Mníchov nad Albou Berlín 106:85 a vo finálovej sérii triumfoval 3:2 na zápasy.

Slovenský rodák síce dal vo finále len štyri body, ale prispel k titulu skvelou obranou, asistenciami a líderstvom, pre ktoré ho spravili v tíme pred sezónou kapitánom. Najmä v defenzíve bol potrebným katalyzátorom pre svoj tím. Košický rodák sa dočkal piateho titulu, keď predchádzajúce štyri získal s Bambergom. Mníchovský klub si zabezpečil nielen prvenstvo v bundeslige, ale vybojoval si miestenku do Euroligy.

Bayern pritom vstúpil do finále zle, keď doma prehral úvodný zápas. Sériu však otočil, ale Alba doma vyrovnala na 2:2. O víťazovi rozhodoval piaty duel. Ten od začiatku suverénne ovládol bavorský klub.

„Odohrali sme veľmi ťažké série v play-off proti Frankfurtu, Bambergu a teraz vo finále proti Albe. Sme šťastní, že sme uspeli v pohári aj lige. Mali sme v sezóne lepšie aj horšie chvíle, ale napokon sme to zvládli. Som hrdý na chlapcov. Bude to poriadna oslava. Vyhrali sme double, je to skvelý pocit. Počas celého ročníka sme tvrdo pracovali,“ povedal Gavel.

Pre Mníchov to bola dlhá a náročná sezóna. Bavori síce vyhrali základnú časť, keď prehrali len tri zápasy, ale aj tak menili trénera. Na začiatku apríla skončil na lavičke tímu Saša Djordjevič, ktorý mal nezhody s manažérom klubu Markom Pešičom. Nečakaná zmena tím nerozhodila. Ako hlavný tréner prišiel Černohorec Dejan Radonjič, ktorý si spravil meno v CZ Belehrad.

„Rozhodujúci zápas sme zvládli výborne, aj keď Alba si zaslúži rešpekt za finálovú sériu. Nakoniec sme zvládli play-off aj napriek tomu, že nám skoro stále chýbali zranení hráči na čele s Mačvanom. Do tímu som prišiel počas sezóny, čo je vždy ťažké, ale vyšlo nám to skvele,“ hovoril Radonjič.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK