Terézia Páleníková rozšírila slovenskú družinu v Poľsku, zahrá si za Vroclav

Publikované: 22.05.2018 Autor: SITA Foto: TASR

Piešťanské Čajky vs. MKS Katarzynri Toruň (POL), Terézia Páleníková (33) (Foto: TASR)

Slovenská basketbalová reprezentantka Terézia Páleníková prestúpila z Piešťanských Čajok do poľského tímu 1KS Šleza Vroclav. Dvadsaťdvaročná krídelníčka po dvoch sezónach v Petržalke a štyroch v Piešťanoch zamierila prvýkrát do zahraničia.

„Chcela som sa najmä basketbalovo posunúť, a tak som si z niekoľkých možností vybrala Vroclav. Poľská liga je oveľa vyrovnanejšia než naša, hrajú sa tam takmer vždy náročné zápasy,“ povedala Terézia Páleníková pre denník Šport.

Vroclav v uplynulom ročníku vybojoval tretie miesto, vlani sa tešil z titulu v tamojšej lige. „Osobne ma kontaktoval tréner Arkadiusz Rusin, čo takisto zohralo svoju úlohu pri mojom rozhodovaní. Zmluvu som minulý týždeň podpísala na jednu sezónu,“ dodala Páleníková, ktorá sa pridá k ďalším trom Slovákom v Poľsku. Úradujúceho majstra CCC Polkowice trénuje Maroš Kováčik, nedávnymi posilami klubu Basket 90 Gdyňa sa stali Barbora Bálintová a Anna Jurčenková.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia