Slovenský reprezentant Jones nahradil hráča NBA a nasúkal 7 trojok

Publikované: 08.05.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Andre Jones (Foto: archív aj)

Andre Jones strávil minulú sezónu v Prievidzi. Odtiaľ sa posunul do talianského Turína, kde odohral najlepší zápas sezóny v jej samotnom závere.

Americký basketbalista, ktorý má slovenský pas a minulé leto reprezentoval našu krajinu, sa predviedol v poslednom stretnutí základnej časti Serie A. Jeho Turín hral na palubovke Germani Brescia. Jonesov klub bojoval u favorita do posledných sekúnd a nakoniec prehral tesne 95:98.

Šikovný krídelník bol hlavným ťahúňom svojho tímu, keď premenil skvelých sedem trojok z jedenástich pokusov a celkovo nastrieľal 24 bodov. Jones výborne nahradil bývalého hráča NBA a slovinskú hviezdu Sašu Vujačiča.

V prvom polčase neskóroval

„Saša nemohol nastúpiť pre chrípku. Išiel som do stretnutia s tým, že nemám čo stratiť, keďže sme už nemali šancu postúpiť do play-off. Cítil som sa výborne, keď som bol znova kľúčovým hráčom mužstva ako tomu bývalo poväčšinu mojej kariéry,“ povedala nám bývalá hviezda slovenskej ligy.

Američanove najlepšie chvíľky prišli v tretej štvrtine, keď nastrieľal päť trojok. „Paradoxom je, že v prvej polovici zápasu som vôbec neskóroval. Vtedy som si vstúpil do svedomia, zdôraznil som si, že podobná šanca na veľkú minutáž mi nemôže ujsť medzi prstami. Pomohlo mi to a začali mi padať aj ťažké strely,“ pokračoval dvadsaťosemročný rozohrávač.

Jones bol v Turíne poväčinu ročníka len náhradníkom, ale výborne mu vyšiel koniec základnej časti. V posledných ôsmich zápasoch sa dostal štyrikrát nad päťnásťbodovú hranicu. „To, že som nehrával na začiatku, zohralo úlohu aj s tým, že som na podobnom leveli pôsobil prvýkrát v kariére. V Európe musíte každému dokazovať svoje schopnosti, aby ste si získali rešpekt. Okrem toho som mal pred sebou veľké osobnosti, ktoré u nás hrávali. Musel som si postupne vyšlapať cestu. Verím, že teraz, keď som si spravil s 24 bodmi osobný rekord a celkovo som si trojbodovú streľbu zlepšil v sezóne na takmer 50 percent, tak som si získal rešpekt aj pre budúcnosť.“

Andre Jones (Foto: fiba.com/eurocup)

Chce väčšiu rolu, najlepšie v Turíne

Americký basketbalista ešte nevedel povedať, kde bude v kariére pokračovať. „Turín je skvelé miesto pre cudzincov. Veľa som sa tu naučil a keď bude záujem zo strany klubu, tak budem otvorený sa vrátiť. Na druhej strane mám väčšie ambície a chcel by som byť jedným z lídrov silného tímu. Bolo by skvelé, keby sa to podarilo práve v Turíne,“ zaželala si niekdajšia opora Prievidze.

Jej tím mal v sezóne veľmi dobré momenty. Zahral si v Európskom pohári a vyhral taliansky pohár, koniec ročníka však nevyšiel, keď si nevybojoval miestenku v osemčlennom play-off. „Jedným z hlavných problémov bolo, že od nás odišiel tréner Luca Banchi, ktorého zobral euroligový Bamberg. Začínali sme v strede sezóne prakticky od nuly. Okrem toho odišiel náš najlepší hráč Lamar Patterson a jeho náhrada Vander Blue nesplnila očakávania. Mrzí ma, že sme sa nedostali do play-off, ale som šťastný za to, že sme vyhrali taliansky pohár,“ zakončil Andre Jones.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 03.07.2020 BKM BKM
YAKE YAKE 03.07.2020 STL STL