Mištínová si budúcnosť neplánuje, sústredí sa na Ružomberok

Publikované: 04.05.2018 Autor: Karolína Vrabcová

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky, Miroslava Mištinová (13) (Foto: mbkruzomberok.sk)

Pred rokom pomohla reprezentácii do 20 rokov postúpiť do A-divízie majstrovstiev Európy. Tento rok potiahla MBK Ružomberok do finále extraligy. Ešte len 20-ročná Miroslava Mištínová sa napokon dočkala „len“ striebornej medaily. Napriek tomu ju radí k najväčším úspechom úspechom začínajúcej sa kariéry, ktorá by mala naďalej pokračovať v „Ruži“.

Keď sme sa rodáčky z Handlovej opýtali na uplynulú sezónu, našla kladné slová. „Splnili sme cieľ, ktorý sme si stanovili na začiatku sezóny a to dostať sa do finále extraligy. V Európskom pohári FIBA sme chceli a mohli vyhrať zopár zápasov, no žiaľ nám to nevyšlo. Určite sme ako nováčikovia v tejto súťaži nabrali veľa skúseností. Bola to náročná sezóna plná radostí, ale aj sklamaní, no o tom je basketbal,“ rozhovorila sa Mištínová. Napriek pozitívnemu hodnoteniu chceli Ružomberčanky minimálne vo finále extraligy proti Good Angels Košice zotrvať dlhšie. „Mohli sme ich potrápiť viac, ale myslím si, že sme predviedli pekný bojovný výkon,“ okomentovala finálovú sériu, ktorú jej tím prehral 0:3 na zápasy.

Slovensko - Bosna a Hercegovina, Miroslava Mištinová (13) (Foto: fiba.com)

Veľmi jej pomohla reprezentácia

Pre Mištínovú má aj extraligové striebro v zbierke jej mladej kariéry veľkú cenu. „Tento úspech by som zaradila určite medzi najväčšie, ktoré som doposiaľ dosiahla. Zatiaľ ich nie je veľa, ale verím že rok čo rok sa budem zlepšovať, pracovať na sebe a prídu aj veľké výsledky v mojej basketbalovej kariére.“ Jej potenciál sa neustále rozvíja. Minulý rok sa výraznou mierou pričinila na postupe reprezentačného družstva do 20 rokov do elitnej kategórie majstrovstiev Európy, tento rok patrila mladá krídelníčka ku kľúčovým hráčkam v Ružomberku. „Tieto výsledky mi určite pomohli pri mojom výkonnostnom raste. Uplynulá sezóna ako aj reprezentácia, mi dala veľa skúseností a pozitívnych impulzov do budúcnosti. Ukázala mi moje slabiny a miesta, na ktorých musím veľa pracovať a zlepšovať ich.“

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Miroslava Mištinová (13) (Foto: Laco Duračka)

Po sezóne dokončuje ročník na univerzite

Klubová sezóna 2017/18 je už minulosť. Čo teraz zamestnáva sympatickú basketbalistku? „Momentálne trávim čas so svojou rodinou, priateľom, kamarátmi a pripravujem sa na záverečné skúšky v škole, keďže počas sezóny som na to nemala veľa času. Popri učení si spríjemňujem dni rôznymi aktivitami ako beh, plávanie, bicyklovanie, korčuľovanie, posilňovňa a podobne,“ prezradila nám druháčka bakalárskeho štúdia odboru teritoriálny manažment Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Mištínová sa priveľmi nezaoberá ani otázkou budúcnosti. „Nemám ju naplánovanú. Zatiaľ sa držím prítomnosti a to je momentálne MBK Ružomberok.“ S klubom zo severu Slovenska podpísala v júni 2016 zmluvu na päť rokov. Po zmenách v Good Angels Košice, ktoré budú od ďalšieho ročníka fungovať ako akadémia, by mala práve Ruža spoločne s Piešťanskými Čajkami bojovať o titul. „Po odchode tohto klubu bude mať nasledujúca sezóna nižšiu kvalitu a poklesne aj úroveň ligy. Myslím si však, že sme o to viac motivované získať a pobiť sa o víťazstvo v extralige,“ dodala Mištínová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK live
03.07.2020
CBK CBK
STT STT live
03.07.2020
LUC LUC
MBK MBK live
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE live
03.07.2020
STL STL