Jurčenková zrejme znovu skúsi šťastie v zahraničí

Publikované: 20.04.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: Vladimír Dorňák

BK Slovan Bratislava vs. GOOD ANGELS Košice, Anna Jurčenková (12) (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalistky Good Angels Košice si po zisku 15. majstrovského titulu začali postupne hľadať nový angažmán. Klub totiž od novej sezóny nahradia v extralige juniorky Young Angels.

Medzi hráčkami, ktoré majú namierené do zahraničia, je aj pivotka Anna Jurčenková, ktorá bola pri prvom aj poslednom titule Košičaniek v najvyššej slovenskej súťaži. Oslavy záverečného titulu si košické basketbalistky poriadne užili, keďže na dlhšiu dobu môže byť posledným.

„Oslavovali sme až do rána bieleho. Bola to taká radosť cez slzy, keďže vieme, že od budúcej sezóny už Good Angels v extralige nebude. Zišli sme sa všetci z klubu, s rodinami a známymi sme to potom oslávili dodatočne,“ povedala ešte donedávna pivotka Good Angels Anna Jurčenková. „Pospomínali sme si najmä na tie pekné chvíle a na všetko dobré, čo sa podarilo dosiahnuť. Samozrejme mysleli sme aj na to, že klub končí a ďalšia podobná oslava tak skoro nebude.“

Spomínala aj na prvý košický titul

Pre Jurčenkovú mali spomienkové návraty do minulosti špeciálny charakter, keďže za jej pôsobenia získali Košice vôbec prvý a teraz aj zatiaľ posledný majstrovský titul. „Určite rada spomínam na moje začiatky v Košiciach aj na prvý titul. Rozprávali sme aj o tom, ako sa za ten čas doba zmenila a samozrejme vymenili sa aj hráčky. Sú to všetko príjemné spomienky,“ skonštatovala Jurčenková. Pred dvoma rokmi absolvovala skúsená slovenská basketbalistka počas leta výlet do Guatemaly. Tentoraz zrejme zvolí kombináciu dovolenky na Slovensku aj v zahraničí. „Určite mám v pláne nejakú dovolenku, ale chcela by som ísť pozrieť známych, na ktorých som nemala veľmi čas, či už tu na Slovensku alebo v Čechách. Chcela by som aj vybehnúť za rodinou, takže plánov na leto je dosť,“ pousmiala sa Jurčenková.

Chce sa posunúť inam

Doteraz hrávala rodáčka z Prešova na Slovensku len v kluboch na východe. Okrem toho okúsila pôsobenie v českom Brne a nemeckom Wasserburgu. Aktuálne to vyzerá, že v budúcej sezóne by mohla opäť zažiť angažmán v zahraničnom tíme. „Momentálne prebiehajú rokovania, môžem len potvrdiť, že to nebude na Slovensku. Viac by som sa k tomu zatiaľ nechcela vyjadrovať,“ uviedla Jurčenková. Nevie si predstaviť, že by v domácej extralige hrala za iný tím ako Good Angels. „Zatiaľ je to tak, ale na druhej strane netreba nikdy hovoriť nikdy.“

Generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský sa na tlačovej konferencii pred finálovou sériou s Ružomberkom vyjadril, že by bol rád, ak by niektoré skúsené hráčky pomohli juniorkám v nasledujúcej sezóne v extralige aspoň v niektorých zápasoch. „Pre mňa osobne by to nebolo zaujímavé a radšej by som sa posunula niekde inde,“ skonštatovala Jurčenková.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia