Kozlík: Ešte sme neukázali play-off nasadenie, košické prehry v hlavách nemáme

Publikované: 16.04.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Kozlík, Fletcher, Barač (Foto: Vladimír Dorňák)

Stredajší štvrtý zápas semifinálovej série medzi Košicami a Interom Bratislava môže byť kľúčový. Býci majú šancu si doma vytvoriť finálový mečbal.

Ak chcú ostať obhajcovia titulu z Bratislavy v hre, potrebujú v Košiciach vyhrať. Stav 1:3 by sa im ťažko otáčal. „V posledných dvoch zápasoch sme hrali pomaly, namiesto toho, aby sme predvádzali rýchlejší basketbal a využili sme to, že Košice majú užšiu rotáciu. Prehrávame 1:2, čo nie je dobré, ale zbrane neskladáme a ideme ďalej. Séria bude ešte dlhá,“ povedal nám jeden z najskúsenejších hráčov Interu Marek Kozlík.

Sériu poznačil rozkol medzi trénermi Vidinom a Čurovičom. Srbi si medzi sebou vymenili cez médiá zopár vecí. „Osobne musím povedať, že to ide mimo mňa. Tréneri sa na začiatku pochytili, ani som najprv nevedel, čo sa stalo. Je to medzi nimi, my sa musíme sústrediť na prácu na ihrisku,“ pokračoval krídelník bratislavského klu­bu.

Analýza: Sedmák odohral najlepší zápas v sezóne, Košičania predviedli vynikajúcu obranu

BK Inter Bratislava vs. KB Košice, Peter Sedmák (30) (Foto: Vladimír Dorňák)

Prehrali s Košicami šesť z ôsmich zápasov

Interisti potrebujú v Košiciach zabojovať o víťazstvo aj z toho hľadiska, že v sezóne prehrali s Býkmi šesť z ôsmich duelov. „Vyhrali sme základnú časť a nikoho sme si nevyberali. Nemyslíme na to, že sme s nimi prehrali v sezóne šesťkrát. Play-off je o tom, že sa môže každá séria zvrtnúť. Stále to je iba 1:2. Pokiaľ nemá niekto štyri víťazstvá, tak sme stále v hre,“ dodal slovenský reprezentant.

V poslednom domácom stretnutí mal Inter výrazne horšiu streľbu ako Košice. „Napriek tomu, že nám to nevyšlo. Myslím si, že potenciál našich hráčov ešte nevyšiel na povrch a neukázali sme play-off nasadenie. Ak budeme hrať naplno a v stopercentnom nasadení, tak sa musí ukázať kvalita zo základnej časti,“ uviedol Kozlík.

Čím bude séria dlhšia, tým môže Interu pomôcť širšia rotácia, ktorú využíva počas celého ročníka. „Košice mali dlhú sériu so Svitom, my sme mali krátku sériu s Handlovou a aj tak prehrávame. Preto je ťažké povedať, či bude väčšia rotácia kľúčová. Musíme sa v prvom rade zamerať na to, čo sme robili zle. Pritvrdiť a hrať poctivejšie v obrane, aby sme im nepovolili dať toľko bodov.“

Komárno siahalo v Leviciach na výhru. Obrat režírovali Diabate a Vašl

KB Košice vs. BK Inter Bratislava, Svetozar Stamenkovič (41) (Foto: Jäzva)

Zastaviť nielen Stamenkoviča

Zatiaľ rozdielovým hráčom série je Svetozar Stamenkovič. Srbský pivot má priemer vyše 16 bodov, 12 doskokov a 4 asistencie na stretnutie. „Celú sezónu ukazuje, že patrí medzi najlepších hráčov ligy. Pripravujeme sa na neho. Každý zápas si rozoberáme jeho silné stránky a veci, ktoré chceme eliminovať. Niekedy sa to podarí viac, inokedy menej. V prvom rade však musíme začať od seba. Drieme v nás potenciál, ktorý nevyšiel na povrch,“ uviedol Kozlík, pre ktorého je semifinálová séria najmä o obrane. Proti Handlovej predviedol duel so siedmimi trojkami. S Košicami má zatiaľ len tri body na zápas.

„Mal som viacero veľmi dobrých streleckých pozícií, nepodarilo sa mi premeniť viac pokusov. Sám neviem, prečo mi to nepadlo, lebo sa cítim dobre. U mňa je to však v prvom rade o obrane. Tou musím začať a sústrediť sa na ňu. Mám za úlohu brániť Igora Mariča, ktorý je výborný strelec. Zastaviť ho je prvoradé,“ dodal tridsaťjedenročný krídelník.

Ten nedávno predĺžil o ďalší rok spoluprácu s Interom. „Nečakal som ponuku už počas sezóny. Je to pre mňa dobrá správa, že sú so mnou v klube spokojní. Potešilo ma to. Som v Interi spokojný. Hrá sa tu vždy o najvyššie priečky. Je tu dobrá partia ľudí, máme všetko k dispozícii. Nemal som dôvod meniť klub. Pevne verím, že budeme pokračovať v dobrej práci aj naďalej,“ uzavrel Marek Kozlík.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

CON CON 20.07.2018 SEA SEA
CHI CHI 20.07.2018 DAL DAL
LAS LAS 20.07.2018 IND IND
NYL NYL 21.07.2018 WAS WAS
PHO PHO 21.07.2018 MIN MIN

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Seattle Storm 17/6 73,91%
2 Phoenix Mercury 15/9 62,50%
3 Dallas Wings 14/9 60,87%
4 Los Angeles Sparks 14/9 60,87%
5 Atlanta Dream 14/9 60,87%
6 Minnesota Lynx 13/10 56,52%
7 Washington Mystics 13/10 56,52%
8 Connecticut Sun 12/11 52,17%
9 Las Vegas Aces 11/13 45,83%
10 New York Liberty 7/16 30,43%
11 Chicago Sky 7/16 30,43%
12 Indiana Fever 2/21 8,70%