Býci vyplienili Pasienky, Sedmák mal extra motiváciu: Výhru venujem mamke

Publikované: 14.04.2018 Autor: Michal Bakaj Foto: Vladimír Dorňák

BK Inter Bratislava vs. KB Košice, Peter Sedmák (30) (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalisti Košíc opäť ukázali, že to na bratislavský Inter v tejto sezóne vedia. Na Pasienkoch potvrdili utorkovú výhru zo svojej palubovky a ujali sa vedenia v semifinálovej sérii 2:1 na zápasy.

V sobotu podvečer sa hral v hlavnom meste play off zápas so všetkým, čo k tomu patrí. V ofenzívne ladenom prvom polčase mali mierne navrch hostia, ktorí sa potom v tretej štvrtine dostali až do 14-bodového náskoku. Následne sa však rozstrieľal domáci Jermont Horton.

Americký legionár zaznamenal v tretej perióde 14 zo svojich 18 bodov a držal Inter v hre. Záverečnú štvrtinu ale majster nezvládol. A to aj napriek tomu, že Košiciam v kľúčových momentoch chýbala vyfaulovaná dvojica Richard Körner, Svetozar Stamenkovič.

Domáci sa nevedeli presadiť proti dobre organizovanej obrane súpera, problémy im robila košická zóna a v kľúčových momentoch – rovnako ako v utorkovom zápase – trestuhodne strácali lopty.

Býci si po výhre 90:81 odniesli na východ republiky cenný výsledok a v stredu na svojej palubovke môžu urobiť dôležitý krok na ceste do finále.

BK Inter Bratislava vs. KB Košice, Svetozar Stamenkovič (41) (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. KB Košice, tréner Oliver Vidin (Foto: Vladimír Dorňák)

Sedmák: Hrali sme veľmi rozumne

Lídrom hostí bol 25-bodový Peter Sedmák. „Dnes rozhodla naša energia, tímová hra a fakt, že sme hrali veľmi rozumne. Dobre sme zahrali nacvičené signály a veľmi nám pomohla zóna,“ hodnotil duel košický pivot a pokračoval:

„Nespanikárili sme ani vtedy, keď sa súperovi rozstrieľal Horton a prišli sme o náskok. Ustáli sme nápor, dali dôležité koše, ubránili sme, doskočili a záver si postrážili.“

Priznal, že pred tretím zápasom mal extra motiváciu. „Mal som ťažký týždeň, mamka bola v nemocnici, mala nejaké zranenie. Chcel som zahrať dobre a venovať jej výhru, aby nabrala silu, aby bola zdravá a v poriadku. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo,“ usmieval sa Sedmák.

BK Inter Bratislava vs. KB Košice, Alexandar Vlahovič (0) (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. KB Košice, Peter Sedmák (30) (Foto: Vladimír Dorňák)

Čurovič: Vidin poškodil vlastný tím

Basketbalovej verejnosti neunikla mediálna prestrelka medzi trénerom Interu Oliverom Vidinom a koučom KB Miljanom Čurovičom, ktorá sa rozpútala po prvom semifinálovom zápase. Vidin po stretnutí povedal, že Inter je „niekde inde ako iné mužstvá v lige“.

Odvtedy však majster prehral dva zápasy za sebou a Čurovič v sobotu nezabudol pripomenúť rivalove slová z minulého týždňa.

„Myslím, že každý, kto sa vyzná do basketbalu, uzná, že sme dnes boli lepšie družstvo. Aj keď nám v jednom momente začal zápas unikať, boli sme dobre mentálne i takticky nastavení a z toho pramenila naša sebaistota. Iné mužstvo by sa v takejto chvíli zlomilo, ale my sme práve vtedy najviac vyzerali ako tím,“ hodnotil Čurovič a pokračoval:

Ďalším dôvodom nášho víťazstva je fakt, že tréner domáceho tímu v zbytočných chvíľach vyvinul dodatočný tlak na svoje družstvo vyjadreniami, ktoré do športu nepatria. Myslím, že tým pádom svoje mužstvo aj poškodil. V priebehu sezóny obvoláva hráčov z iných tímov, čím znepokojuje aj vlastných zverencov. Také veci by jednoducho nemal robiť.“

BK Inter Bratislava vs. KB Košice, tréner Miljan Čurovič (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. KB Košice, lavička Interu (Foto: Vladimír Dorňák)

Vidin: Prvoradá je sústredenosť

Oliver Vidin pôsobil v porovnaní s minulým týždňom oveľa pokornejšie. „Nehrali sme sústredene hlavne v obrane, dostali sme do polčasu 49 bodov, čo je veľa na domáci zápas. Séria ešte len začala, do ďalšieho zápasu určite pôjdeme s cieľom vyhrať, ale aj dnes bol priestor, aby sme hrali oveľa rozumnejšie. Mali sme veľa zbytočných chýb. Verím, že do ďalších zápasov sa pridá aj Tomáš Mrviš, ktorý chýbal už v predchádzajúcom zápase,“ vravel Vidin.

Práve kreatívne schopnosti Mrviša chýbali Interu v momentoch, keď sa vyfauloval Goran Bulatovič a na rozohrávke zostal len jediný klasický rozohrávač Aleksandar Vlahovič, ktorému však v závere logicky chýbali fyzické sily.

Široká rotácia je super, ale musíte ju mať k dispozícii. Okrem Mrviša nám chýbal aj Grznár. Naša sila je v tíme, so zraneniami sa to komplikuje. Prvoradá je však sústredenosť,“ dodal Vidin.

Inter teraz čaká viac ako náročná úloha. Musí zabudnúť na nevydarený týždeň a pripraviť sa na veľmi dôležitý duel v stredu, ktorý ak by prehral, plánovaná obhajoba titulu by v jeho prípade nabrala veľmi vážne trhliny.

BK Inter Bratislava vs. KB Košice, Vladimir Djordjevič (5) (Foto: Vladimír Dorňák)
BK Inter Bratislava vs. KB Košice, Salih Nuhanovič (22) (Foto: Vladimír Dorňák)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

CON CON 20.07.2018 SEA SEA
CHI CHI 20.07.2018 DAL DAL
LAS LAS 20.07.2018 IND IND
NYL NYL 21.07.2018 WAS WAS
PHO PHO 21.07.2018 MIN MIN

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Seattle Storm 17/6 73,91%
2 Phoenix Mercury 15/9 62,50%
3 Dallas Wings 14/9 60,87%
4 Los Angeles Sparks 14/9 60,87%
5 Atlanta Dream 14/9 60,87%
6 Minnesota Lynx 13/10 56,52%
7 Washington Mystics 13/10 56,52%
8 Connecticut Sun 12/11 52,17%
9 Las Vegas Aces 11/13 45,83%
10 New York Liberty 7/16 30,43%
11 Chicago Sky 7/16 30,43%
12 Indiana Fever 2/21 8,70%