VIDEO Good Angels ukončili famóznu éru pätnástym titulom

Publikované: 12.04.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

Good Angels Košice vs. MBK Ružomberok, oslava 15. titulu (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice získali 15. majstrovský titul v najvyššej slovenskej súťaži, keď v treťom finálovom dueli zdolali MBK Ružomberok 88:73. Pre košické basketbalistky to bol zrejme na dlhšiu dobu posledný titul, keďže v nasledujúcej sezóne prevezmú ich miesto juniorky Young Angels.

Domáce hráčky začali tretí duel finálovej série lepšie, keď sa siedmi bodmi dostali do vedenia. Následne však Ružomberčanky začali hrýzť a aj vďaka premeneným trojkám sa dostali späť do zápasu. Po úvodnej vyrovnanej štvrtine viedli Košičanky o jeden bod 24:23. V závere druhej desaťminútovky sa v žlto-modrom drese trikrát trafila spoza trojkového oblúka Petersová a do polčasovej prestávky išli zverenky trénera Jankoviča s päťbodovým náskokom – 49:44. V tretej štvrtine domáce hráčky svoje vedenie ešte zvýšili a v závere si už mohli vychutnávať búrlivé ovácie zaplnenej Angels arény, ktorá si vychutnávala 15. majstrovský ti­tul.

Good Angels Košice vs. MBK Ružomberok, oslava 15. titulu (Foto: Ľubomíra Ištoňová)
Good Angels Košice vs. MBK Ružomberok, oslava 15. titulu (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Dcéra si neuvedomovala, čo sa stalo

Oslavy titulu boli spojené s koncom famóznej kariéry košickej kapitánky Zuzany Žirkovej, ktorá po zápase neskrývala slzy dojatia. „Každé jedno obdobie, ktoré som tu v Košiciach zažila bolo niečím výnimočné a krásne. Získali sme mnoho titulov a teraz sa idem tešiť z toho posledného,“ povedala Žirková, s ktorou na palubovke oslavovala aj jej dcérka. „Myslím si, že si neuvedomuje, čo sa tu dnes udialo. Verím, že si dokázala so mnou užiť všetky pekné chvíle na tejto palubovke. Naozaj ich bolo viac ako som plánovala. Teraz je však už definitívny koniec a asi si pri tom aj trochu poplačeme. Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí v tomto meste basketbal milujú a je to na nich vidieť.

Hráčsku kariéru vystrieda kariéra trénerky. V nasledujúcej sezóne by juniorkám v extralige mali pomáhať aj skúsenejšie hráčky no Žirková sa medzi ne zrejme nezaradí. „Chcem sa plne venovať trénerstvu a určite plánujem pomôcť mladým talentom tu v Košiciach. Ako hráčka už na palubovku však nenastúpim,“ uviedla Žirková, ktorá nechcela prezradiť, či si hráčsky dôchodok neplánuje spestriť materskou dovolenkou ako to bolo po nedávnom konci kariéry v prípade lyžiarky Veroniky Zuzulovej. „K tomu sa nebudem vyjadrovať,“ pousmiala sa Žirková.

Good Angels Košice vs. MBK Ružomberok, Barbora Bálintová (Foto: Ľubomíra Ištoňová)
Good Angels Košice vs. MBK Ružomberok, Daniel Jendrichovský (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Z vyjadrení mesta je sklamaný

Za najväčší úspech klubu považuje generálny manažér Daniel Jendrichovský účasť vo Final Four Euroligy. „Z výsledkového hľadiska to bol náš vrchol, ale z hľadiska mojej osobnej manažérskej stránky to bolo trikrát osemtisíc divákov, ktorí prišli na basketbal do Steel Arény. To nedá v Európe nikto. Akurát ma mrzí, že sme nedokázali poraziť práve v Steel Aréne Jekaterinburg, keď sme po polčase viedli o pätnásť bodov. V tej fantastickej atmosfére sme si zaslúžili vyhrať,“ uviedol Jendrichovský.

Svoje rozhodnutie ukončiť jednu veľkú športovú éru už nezvráti ani stretnutie s vedením mesta. „Chcem si s nimi vysvetliť niektoré veci, pretože som sklamaný z toho, ako to oni poňali. Nikdy som nepovedal, že končím kvôli mestu ani, že majú peniaze dávať na profesionálny šport. Nechápem, ako môžu tvrdiť, že chcem peniaze z mesta použiť pri zháňaní drahých ruských alebo amerických hráčok. Je to totálny nonsens, ktorý pevne verím, že si na spoločnom stretnutí vysvetlíme.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia