VIDEO Košičanky majú 15. titul na dosah

Publikované: 11.04.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, tréner Jankovič a hráčky (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Vo finále ženskej najvyššej súťaže vedú basketbalistky Good Angels Košice nad Ružomberkom 2:0 na zápasy a v stredu môžu definitívne spečatiť zisk 15. majstrovského titulu v rade. Séria o bronz je vyrovnaná 1:1 na zápasy, keď Piešťanské Čajky prekvapivo podľahli Šamorínu na jeho palubovke.

Oslavy spojené s rozporuplnými emóciami čakajú na hráčky Good Angels Košice v prípade, že na domácej palubovke zdolajú MBK Ružomberok tretíkrát vo finálovej sérii. Na Liptove sa podarilo košickým basketbalistkám zvíťaziť 60:52 a získali dva majstrovské mečbaly. Špecifický bude zápas najmä pre Zuzanu Žirkovú, ktorá po skončení sezóny plánuje ukončiť aktívnu hráčsku kariéru.

Zhoršená forma v závere sezóny v tíme Piešťanských Čajok sa podpísala pod ďalší prekvapivý výsledok. Vicemajster po domácom triumfe nad Šamorínom v boji o bronz na palubovke súpera zaváhal a pripísal si prekvapivú porážku 55:60. Ak chcú piešťanské basketbalistky pomýšľať na zisk medaily budú musieť v treťom rozhodujúcom stretnutí predviesť lepší výkon a nepodceniť húževnatého súpera.

Séria o siedme miesto medzi Banskou Bystricou a Slovanom Bratislava je vyrovnaná 1:1 na zápasy, keď sa oba celky radovali z víťazstiev na domácich ihriskách. Banskobystričanky majú v rozhodujúcom treťom stretnutí výhodu vlastnej palubovky a pokiaľ sa dokážu vyrovnať s väčším tlakom môžu uspieť.

11.4.2018 (streda) o 18.00 hod.: GOOD ANGELS Košice – MBK Ružomberok (Angels aréna)
rozhodujú: Zdenko Zubák – Peter Karniš – Miroslav Matejčík

Zápas bude vysielať LIVE STV2

11.4.2018 (streda) o 18.00 hod.: Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín (Diplomat aréna)
rozhodujú: Peter Ženiš – Martin Margala – Marek Turčin

11.4.2018 (streda) o 18.00 hod.: BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava (ŠH Štiavničky)
rozhodujú: Ján Kovalčík – Martina Mekelová – Michal Perečinský

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia