Sladkú rozlúčku neminie aj trpký koniec

Publikované: 09.04.2018 Autor: Marek Grondžel Foto: Ľubomíra Ištoňová, Miroslav Vacula, fiba.com

GOOD ANDELS Košice vs. Basket Landes (FRA), Zuzana Žirková (7) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Nezvyčajnú príchuť môže mať tretí zápas tohtoročnej finálovej série našej najvyššej súťaže basketbalistiek pre hráčku, ktorej meno sa pod (nielen) slovenskými deravými košmi stalo skutočným pojmom a v kluboch, ktorých dresy si počas bohatej kariéry obliekala, aj synonymom úspechov. No ak tentoraz dvihne Zuzana Žirková nad hlavu majstrovskú trofej, tak sa razom ocitne na dôchodku.

Takto to tam nepíšte, prosím! Aj keď… však ono je to vlastne naozaj tak. No čo už, fakty človek nezmení a to, že chvíľa ukončiť moje hráčske pôsobenie nadišla je fakt,“ týmito slovami zareagovala ešte stále kapitánka tímu Good Angels Košice na otázku, či si to s tým odchodom na „športovú jeseň života“ predsa len nerozmyslí.

GOOD ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Zuzana Žirková (7) (Foto: Miroslav Vacula)

„Popravde, ľahké rozhodnutie to nebolo. Ak by sa malo rozhodnúť iba moje telo, tak tento rozhovor by sme absolvovali možno už pred dvomi – tromi sezónami. No srdiečko, ktoré viac ako basketbal miluje už len moju rodinu, dokázalo presvedčiť hlavu a tá zakázala kostiam, kĺbom i svalom bolieť. V posledných rokoch však to presviedčanie bolo stále náročnejšie a aj preto som sa rozhodla skončiť.“

Ak sa „žlto-modrým“ podarí v sérii premeniť hneď prvý majstrovský mečbal, tak rozohrávačka s nadpriemerne rozvinutým basketbalovým inštinktom, mimoriadnymi streleckými schopnosťami a skvelo vyladeným citom pre hru svoj posledný súťažný zápas odohrá v stredu 11. apríla 2018 od 18.00 hodiny v košickej Angels aréne.

GOOD ANGELS Košice vs. Enisey Krasnoyarsk (RUS), Zuzana Žirková (7) (Foto: fiba.com)

Nech už sa to stretnutie skončí akokoľvek, tak už teraz viem, že to bude zvláštny zápas. A nielen preto, že môže byť môj posledný. Všetci dobre vieme, že po tejto sezóne končí aj značka Good Angels a ten neveselý opar sa nad celým duelom bude v stredu vznášať. Za družstvo a aj za seba však chcem vyhlásiť, že našim skvelým fanúšikom chceme na rozlúčku venovať 15. majstrovský titul.

Istú rozporuplnosť najbližšieho domáceho vystúpenia Košičaniek si Zuzana Žirková dobre uvedomuje, no zároveň pozná aj recept, ako sa s ňou celému tímu bude bojovať ľahšie. „Našou oporou, aj v tých najťažších okamihoch, boli vždy naši fanúšikovia. Oni boli vždy ústredným prvkom, ktorý z našej haly robil pre súperov nedobytnú pevnosť,“ pochválila kapitánka Good Angels košické publikum a dodala:

Basket Landes (FRA) vs. GOOD ANGELS Košice, Dumerc (9) vs. Žirková (7) (Foto: fiba.com)

„To spojenie s našimi divákmi bolo vždy unikátne. Energia, ktorú nám vždy dodávali nám nedovolila nevládať, nebojovať, či nepokúsiť sa aj o nemožné. Ak mi niečo z aktívnej kariéry bude chýbať, tak to budú práve títo ľudia. Dúfam, že nám v stredu prídu pomôcť dať za tým všetkým krásnym, čo sme spoločne zažili, jednu nádhernú víťaznú bodku“.

A okrem nej má obľúbená „Žiro“ pre košických priaznivcov pripravený ešte jeden pozitívny odkaz: „Som presvedčená, že v stredu neuvidíme definitívny koniec Good Angels. Verím, že pre klub to bude len prestávka, po ktorej príde oddýchnutý, svieži a plný elánu. Veď o tom je mladosť a práve tá teraz bude držať zástavu košického ženského basketbalu. Dajte jej dôveru a ja verím, že neoľutujete.

Zápas bude vysielať LIVE STV2

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia