Napätie v Bayerne Mníchov, klub je prvý a aj tak vyhodil Sašu Djordjeviča

Publikované: 03.04.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Saša Djordjevič (Foto: SITA/AP)

Saša Djordjevič patrí k najúspešnejším európskym trénerom posledných rokov. So srbskou reprezentáciou sa dostal do finále na poslednej olympiáde, majstrovstvách sveta a aj majstrovstvách Európy.

Darilo sa mu aj v Bayerne Mníchov, s ktorým mal majstrovské ambície v tejto sezóne. V klube, ktorého kapitánom je Slovák Anton Gavel, túžili po druhom titule za posledné roky.

Mal ich k nemu doviesť bývalý skvelý srbský rozohrávač. Pred sviatkami sa objavila prekvapujúca informácia o tom, že vedenie tímu odvolalo Sašu Djordjeviča z postu hlavného trénera.

Cítil závisť od manažéra

Po dňoch mlčania vydal skúsený tréner k celej situácii stanovisko. Z neho vyplýva, že mal napätý vzťah s generálnym manažérom klubom Markom Pešičom. Syn legendárneho trénera Svetislava Pešiča reprezentoval v minulosti Nemecko. Po konci kariéry pôsobí v štruktúrach Bayernu, posledných päť sezón je generálnym manažérom.

Mrzí ma, že som nedostal šancu ukončiť túto sezónu ziskom titulu s Bayernom, po čom sme všetci tak túžili. Manažér tímu mi povedal po jednom z mítingov, že som suspendovaný, lebo s ním nekomunikujem. Na to som mu odpovedal, že sme vyhrali Nemecký pohár, v EuroCupe sme sa prebojovali do semifinále a bundeslige sme vyhrali základnú časť, keď sme vyhrali 23 z 25 zápasov,“ napísal jeden z najlepších európskych rozohrávačov deväťdesiatych rokov vo svojom vyhlásení.

Djordjevič nikoho konkrétne nemenoval, ale zdôraznil, že úspechy prišli preto, lebo manažment nezasahoval do chodu zostavy. „Vedenie nemohlo zniesť, že sme dosiahli také výborné výsledky a bola z neho cítiť závisť,“ pokračoval srbský tréner, ktorý poďakoval šéfovi Byernu Ulimu Hoenessovi. Bývalý výborný futbalista mu po konci v klube pogratuloval k najúspešnejšej sezóne v histórii basketbalového klu­bu.

Na konci roka vyzerali vzťahy ideálne

Pritom ešte na konci kalendárneho roka to vyzeralo, že v bavorskom tíme všetko funguje ako má. Djordjevič nám to povedal aj v exkluzívnom rozhovore. S tímom mal veľké plány. „Necítim väčší tlak. Som na neho zvyknutý. Hrával som a aj pracoval vo veľkokluboch,“ vravel vtedy uznávaný kouč.

Snažíme sa v každom zápase ukázať našu silu a možnosti. Nie je to ľahké, ale na konci to vždy je o vyhrávaní. Titulu sa dočkáte, keď nastane váš čas. Verím, že naša najlepšia forma príde v máji a budeme mať šancu bojovať o prvenstvo v lige,“ hovoril Djordjevič.

Legenda srbského basketbalu nám vtedy hovorila, že majú s Pešičom veľké plány. „Naším cieľom je z basketbalového Bayernu spraviť podobnú značku, akú ma futbalový. Mali by ste sa porozprávať s našim generálnym manažérom Markom Pešičom, ktorý má spoločne s vedením víziu dostať sa na úroveň najlepších klubov. Chceme to dokázať, lebo Bayern si to zaslúži.“

Zrejme sa ich vzťahy postupne pokazili, na čo môže doplatiť klub aj s naším Antonom Gavelom.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 03.07.2020 BKM BKM
YAKE YAKE 03.07.2020 STL STL