Piešťany doplatili v play-off na výpadky. Sezóna nebola sklamaním, tvrdí Pospíšil

Publikované: 29.03.2018 Autor: SITA Foto: Laco Duračka

Tréner Martin Pospíšil, Piešťanské Čajky (Foto: Laco Duračka)

Semifinálová séria slovenskej extraligy basketbalistiek medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok mala nečakane hladký priebeh. Liptáčky si účasť vo finále vybojovali bez zaváhania už po troch dueloch. Prekvapujúco jednoznačným výsledkom sa skončil tretí duel, v ktorom triumfovala hosťujúca „ruža“ 73:48.

Druhému tímu základnej časti Piešťanom sa vypomstila zlá forma v závere sezóny i problémy v hráčskom kádri. „V ostatných dvoch mesiacoch sme mali výpadky kľúčových hráčok a to poznamenalo náš prejav. Navyše, Ružomberok bol v závere sezóny stabilizovaný. Zmeny v tíme sa mu vyplatili a bol to iný tím ako v prvej časti ročníka,“ povedal tréner Piešťan Martin Pospíšil pre agentúru SITA.

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Aaryn Deje Ellenberg-Wiley (3) (Foto: Laco Duračka)

Úvodné dva zápasy série boli vyrovnané, v prvom v Piešťanoch uspel Ružomberok o osem bodov (70:62), v druhom doma iba o tri (64:61). „V oboch stretnutiach sme mali veľkú šancu na víťazstvo, ale žiaľ, spravili sme chyby, ktorých sme sa nemali dopustiť,“ pokračoval Pospíšil. Jeho zverenkám nevyšlo záverečné vystúpenie. Pred vlastnými fanúšikmi zaostali o 25 bodov. „Posledný zápas sme nezvládli v akomkoľvek smere, či už v bojovnosti, taktickosti a disciplíne, chýbalo srdiečko,“ priznal Pospíšil.

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Rebeka Mikulášiková (7) (Foto: Laco Duračka)

Piešťany sa nepredstavia vo finále play-off domácej súťaže prvý raz po troch rokoch. Napriek tomu v kúpeľnom meste nehodnotia sezónu ako neúspešnú. Potešili najmä základná časť, v ktorej obsadili druhé miesto o skóre za Košicami, a výkony v Európskom pohári FIBA. „Myslím si, že v Eurocupe sme podávali dobré výkony, stačilo vyhrať jeden zápas a postúpili by sme ďalej. Keď je slovenský klub v takejto významnej súťaži v hre o postup až do posledných chvíľ, nedá sa to považovať za sklamanie,“ hodnotil Pospíšil, ktorého však mrzí nezdar v Slovenskom pohári. Vo finále podľahli Good Angels až v úplnom závere: „Prehrali sme si ho sami v posledných sekundách, boli sme veľmi blízko k obhajobe a možno aj to nás negatívne ovplyvnilo v play-off.“

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Jenna Smith (13) (Foto: Laco Duračka)
 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK