VIDEO Good Angels a Ružomberok môžu spečatiť postup do boja o titul

Publikované: 28.03.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs MBK Ružomberok, semifinále SP (Foto: Laco Duračka)

Basketbalistky Good Angels Košice a MBK Ružomberok sa v prípade triumfov v tretích dueloch semifinále môžu stať istými účastníkmi série o majstrovský titul. Zatiaľ čo Košičanky o postup zabojujú na domácej palubovke, ružomberské basketbalistky cestujú do Piešťan, kde sa domáce hráčky pokúsia ešte sériu zdramatizovať.

Košičanky sú v semifinále so Šamorínom jednoznačným favoritom na postup a zatiaľ sa im darí napĺňať papierové predpoklady. V prvom domácom stretnutí sa síce žlto-modré nepredviedli v najoslnivejšej forme, no i napriek tomu si pripísali víťazstvo a za tým pôjdu bez akýchkoľvek pochýb aj v druhom dueli v Angels aréne.

Piešťanské Čajky by už mali byť v pohotovosti, keďže po dvoch zápasoch prehrávajú s Ružomberkom v semifinálovej sérii 0:2. Čajky hneď v prvom zápase nedokázali využiť výhodu domáceho prostredia, keď prehrali 62:70. Ružomberčanky by sa v prípade triumfu dostali do boja o zlato po štyroch rokoch, titul vyhrali naposledy v roku 2003.

V boji o 5. – 8. miesto je séria medzi Nitrou a Banskou Bystricou vyrovnaná 1:1 na zápasy. Prvý duel zvládli nitrianske basketbalistky pomerne hladko, keď zvíťazili 69:56, no v odvete mali poriadnu smolu, keď na súperovom ihrisku prehrali o jediný bod 57:58. Ak sa Nitra dokáže vyrovnať s tlakom mala by si vybojovať postup do boja o piate miesto.

28.3.2018 (streda) o 18.00 hod.: GOOD ANGELS Košice – ŠBK Šamorín (Angels aréna)
rozhodujú: Zdenko Zubák – Peter Karniš – Matúš Čurilla

28.3.2018 (streda) o 18.00 hod.: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok (Diplomat aréna)
rozhodujú: Zdenko Tomašovič – Marek Turčin – Tomáš Holländer

28.3.2018 (streda) o 18.00 hod.: BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (ŠH Dolnočermánska)
rozhodujú: Ján Kurpaš – Ladislav Bartoš – Peter Gacík

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia