Čajky prehrávajú s Ružomberkom 0:2. Páleniková: Sériu chceme otočiť

Publikované: 27.03.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: TASR

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, T. Páleníková (33) a Bozóki (9) (Foto: TASR)

Basketbalistky Piešťanských Čajok prehrávajú v semifinále play-off extraligy s MBK Ružomberok už 0:2 na zápasy. Na domácej palubovke budú Čajky zajtra odvracať hrozbu vypadnutia, ktoré si nechcú pripustiť. Budú však musieť predviesť podstatne lepší výkon ako v úvodnom domácom dueli semifinále, ktorý prehrali 62:70.

Druhé stretnutie série medzi Piešťanmi a Ružomberkom prinieslo dramatickú zápletku až do samého konca. Ružomberčanky vyhrali 64:61 a vybojovali si postupový mečbal. „Myslím si, že zápas sa lámal až úplne na konci. Na druhej strane pre nás bolo kľúčové, že sme nezvládli tretiu štvrtinu, v ktorej sme mali dlhší úsek bez toho aby sme bodovali. Nedokázali sme premieňať otvorené pozície a tak sme túto časť hry výrazne prehrali. Potom sme už len dobiehali a hoci sa nám podarilo asi dve minúty pred koncom vyrovnať a dokonca sa dostať do mierneho vedenia, nepodarilo sa nám to zlomiť v náš prospech," uviedla Terézia Páleníková, ktorá bola s 18 bodmi najproduktívnejšou hráčkou svojho tímu.

Zapracujú na obrannej taktike

Séria síce zatiaľ vyznieva v prospech ružomberských basketbalistiek, ale Čajky sa za žiadnych okolností nechcú vzdať a nepriaznivý stav sú odhodlané otočiť. „Hrá sa na tri víťazstvá. Ružomberok síce vedie 2:0, no urobíme všetko pre to, aby sme to dokázali zvrátiť. Máme teraz výhodu domáceho prostredia. Pevne verím, že sa nám podarí znížiť stav na 1:2. Jednoznačne si myslím, že máme dostatočne kvalitné družstvo, aby sme to dokázali otočiť. Prvé dva zápasy nám nevyšli ale nevzdávame sa a budeme bojovať," skonštatovala Páleníková.

Oba zápasy mali vyrovnaný priebeh. Čajky vedia, že ak chcú uspieť, potrebujú sa koncentrovať na detaily a nerobiť zbytočné chyby. „Myslím si, že do ďalšieho zápasu vylepšíme obrannú taktiku, ale v prvom rade sa chceme sústrediť na našu hru. Potrénujeme rôzne varianty a osobne verím, že to bude v stredu kvalitný zápas. Kto príde, bude mať určite veľmi dobrý zážitok," pozvala na zajtrajšie stretnutie Páleníková.

Pozor si musia dať aj na hráčky z lavičky

V prvých dvoch zápasoch dominovali v ružomberskom drese najmä zahraničné legionárky, na ktoré si musia dať piešťanské basketbalistky pozor. „Ich Američanky majú veľmi dobrú kvalitu a predvádzajú výrazné výkony. Pozor si, ale musíme dať na každú jednu hráčku, aj tie, ktoré prichádzajú z lavičky. Aj ony totiž dokázali dať dôležité body a kľúčové trojky. Nie je to teda o jednej alebo dvoch hráčkach, na ktoré si treba dať pozor, ale na všetkých päť na ihrisku a taktiež na tie, ktoré ich striedajú."

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 73:32
11.07.2020
RIM RIM
BNB BNB 57:62
11.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC