Mištinová: Výhra v Piešťanoch potešila, radosť ale bude až po postupe do finále

Publikované: 22.03.2018 Autor: Fredo Tirpák Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Miroslava Mištinová (13) (Foto: Laco Duračka)

Basketbalistky MBK Ružomberok vedú v semifinálovej sérii s Piešťanskými Čajkami 1:0 na zápasy, keď zverenky trénera Suju dokázali triumfovať na palubovke vicemajstra 70:62. Ružomberčanky zvýšili svoje šance na postup do finále extraligy, v ktorom sa naposledy predstavili v roku 2013. Víťazstvo z vonku však potrebujú potvrdiť v domácej odvete.

Víťazstvo Ruže v Piešťanoch sa nerodilo vôbec ľahko. Prvú štvrtinu prehrali hosťujúce hráčky o sedem bodov a v tej chvíli asi len málokto tipoval, že vedenia v sérii sa neujmú práve Čajky. „Nemali sme ideálny vstup do zápasu. Urobili sme dosť veľa chýb v obrane a súperky boli lepšie aj v hre jedna na jednu. Očividne sme to však dokázali zlepšiť v druhom polčase, keďže sa nám podarilo napokon vyhrať. Napriek tomu si ale myslím, že sme dostali pomerne veľa bodov. Obrana teda nebola z našej strany ideálna a to musíme do ďalších zápasov zlepšiť,“ povedala Miroslava Mištinová, ktorá Piešťanom nastrieľala 12 bodov.

Rozhodli maličkosti a chyby súperiek

Ružomberské basketbalistky si už pred stretnutím na palubovke súpera verili, že môžu uspieť. „Išli sme do toho s cieľom vyhrať, aj keď určitú výhodu má vždy domáci tím. Je to pre nás obrovský impulz a motivácia pred domácou odvetou. Potešilo nás, že sme dokázali v Piešťanoch zvíťaziť, ale skutočná radosť príde až vtedy, keď postúpime do finále,“ skonštatovala Mištinová.

Z pohľadu štatistík bol prvý semifinálový duel medzi Piešťanmi a Ružomberkom značne vyrovnaný. Hosťujúce hráčky však boli lepšie v streľbe spoza trojkového oblúka, odkiaľ premenili 8 z 18 pokusov. „Myslím si, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Rozhodli v ňom úplné detaily a maličkosti. Súperky spravili možno o zopár chýb viac ako my a to rozhodlo,“ uviedla Mištinová.

Doma bude pod väčším tlakom

Ružomberok bol vo finále extraligy naposledy v roku 2013, kedy podľahol Good Angels Košice. Po piatich rokoch má 11-násobný slovenský majster veľkú šancu na účasť v boji o titul. „Ťažko povedať, či vnímame zvýšený tlak na to, aby sme po rokoch opäť priviedli Ružomberok do finále. Ja osobne verím, že sa nám to podarí a po sezóne budeme spokojní.

V domácej odvete budú chcieť ružomberské basketbalistky pred vlastným publikom vybojovať semifinálový mečbal. „Priznám sa, že ja osobne budem pod väčším tlakom ako v zápase v Piešťanoch. Pred domácim publikom sú vždy očakávania veľké a najmä v tejto sezóne sa nám viac darí vonku, takže dúfam, že to zvládneme. Verím, že všetko dopadne tak ako má,“ povedala Mištinová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia