VIDEO Začína sa boj o ženské finále

Publikované: 21.03.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: TASR

GOOD ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Šarauskaité (35) a Theiner (33) (Foto: TASR)

V najvyššej slovenskej súťaži žien dnes štartujú semifinálové boje a duely o 5. – 8. miesto. V boji o finále sa proti sebe postavia Good Angels Košice a Šamorín, v druhom semifinále sa stretnú Piešťanské Čajky s Ružomberkom.

Úradujúci majster vo štvrťfinále so Slovanom Bratislava nezaváhal a po jednoznačných triumfoch 94:40 a 81:42 si zabezpečil účasť v najlepšej štvorke. Ani Šamorín nemal v sérii s Popradom vážne problémy, keď si postup vybojoval po víťazstvách 54:47 a 72:56. Jednoznačným favoritom na postup do finále sú Košice.

V druhom semifinále proti sebe nastúpia tradiční súperi. Ružomberok sa bude snažiť prekaziť Piešťanským Čajkám pokus o štvrtú účasť vo finále v rade. Vicemajster sa do semifinále prebojoval po výhrach 67:50 a 100:44 nad Banskou Bystricou. Ruža si poradila s Nitrou 86:40 a 84:31. Miernym favoritom na postup do boja o titul by mohol byť Ružomberok.

V sérii o 5. – 8. miesto sa stretnú Poprad so Slovanom Bratislava. Pre basketbalistky spod Tatier môže byť neúčasť v semifinále sklamaním, keďže v závere sezóny mali formu na to, aby sa medzi elitnú štvorku dostali. Bratislavčanky by mohli popradské basketbalistky potrápiť, no ich postup by bol skôr prekvapením.

V sérii Nitry s Banskou Bystricou sa dá očakávať vyrovnaný priebeh aj vzhľadom na bilanciu zo vzájomných zápasov v základnej časti. Oba celky sa stretli štyrikrát, pričom vždy bol úspešný domáci tím. Miernym favoritom na postup by mohla byť Nitra, ktorá má výhodu domáceho prostredia v rozhodujúcom du­eli.

21.3.2018 (streda) o 18.00 hod.: GOOD ANGELS Košice – ŠBK Šamorín (Angels aréna)
rozhodujú: Zdenko Zubák – Tomáš Kiss – Lukáš Životský

21.3.2018 (streda) o 18.00 hod.: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok (Diplomat aréna)
rozhodujú: Zdenko Tomašovič – Martin Margala – Igor Pipíška

21.3.2018 (streda) o 17.30 hod.: BAM Poprad – BK Slovan Bratislava (Aréna Poprad)
rozhodujú: Martina Mekelová – Peter Karniš – Vladimír Daňo

21.3.2018 (streda) o 18.00 hod.: BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (ŠH Dolnočermánska)
rozhodujú: Roman Lamoš – Stanislav Bara – Martin Fontányi

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia