Piešťany v súboji o finále opäť proti Ružomberku

Publikované: 20.03.2018 Autor: SITA Foto: Laco Duračka, Ľubomíra Ištoňová

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Slamová (23) vs. Mištinová (13) (Foto: Laco Duračka)

V stredu odštartuje semifinále play-off slovenskej Extraligy basketbalistiek 2017/2018. Prvé kolo neprinieslo prekvapenia, obhajkyne titulu Good Angels Košice si po roku poradili so Slovanom Bratislava, nezaváhali ani Piešťanské Čajky, ktoré bez ťažkostí prešli cez Banskú Bystricu a Ružomberok nedal šancu Nitre.

Súboje o finále ponúknu reprízu z minulej sezóny – Košice vyzvú Šamorín a Ružomberok sa pokúsi Piešťanom odplatiť neúspech spred roka. „Myslím si, že tento rok sa semifinále neskončí 3:0 na zápasy. Bude to vyrovnaná séria a môže sa skončiť až piatym zápasom,“ povedala hráčka Čajok Angelika Slamová. Narážala na vlaňajší priebeh série, ktorú Piešťany ovládli bez straty duelu. Ružomberok sa však v závere aktuálnej sezóny posilnil a kvalitu súpera si v Piešťanoch uvedomujú. „Po príchodoch Walkerovej, Ellenbergovej a Buttsovej sa Ružomberok stal ešte nepríjemnejším súperom, ako doteraz. Sú to výborné hráčky, ale jedna lastovička leto nerobí. Ani dve. Sú ťažko brániteľné, ale určite to nie je nemožné. Vlastne už vieme, čo a ako robia, takže to bude len na nás, aby sme sa na to sústredili a nedali im nič ľahko,“ dodala Slamová. Oba tímy sa stretnú v semifinále už piatykrát po sebe, štyrikrát v rade sa tešili z postupu Piešťany.

GOOD ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Jurčenková (12) vs. Marcová (4) (Foto: TASR)

Suverénom ostatných rokov sú na domácej scéne basketbalistky Košíc. Na konte majú už dovedna 14 majstrovských titulov. Na ceste k štrnástemu sa im postaví Šamorín. „Anjelky“ sa na záverečnú časť domácej extraligy naladili pozitívne po víkendovej obhajobe prvenstva vo Východoeurópskej lige (EEWBL). Košice majú za sebou úspešný rok v medzinárodných súťažiach, v Európskom pohári FIBA sa dostali až do štvrťfinále, a skúsenosti z nich sa pokúsia pretaviť do obhajoby v slovenskej súťaži. „Všetky tieto zápasy poskytujú hráčkam enormné skúsenosti, ktoré nemôžu získať v domácej lige. Myslím si, že to má pozitívny prínos nielen pre Košice. Najmä mladé dievčatá, ktoré by mali časom ťahať reprezentáciu, získavajú bohaté skúsenosti. Tie môžu nadobudnúť iba v takýchto ťažkých zápasoch,“ povedal tréner Košíc Peter Jankovič na margo účinkovania v európskych súťažiach.

Semifinálové série sa hrajú na tri víťazstvá. Súčasne sa hrajú zápasy o konečnú 5. až 8. priečku (na dve víťazstvá). V nich sa predstavia Poprad proti Slovanu Bratislava a Nitra s Banskou Bystricou.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK live
03.07.2020
CBK CBK
STT STT live
03.07.2020
LUC LUC
MBK MBK live
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE live
03.07.2020
STL STL