Ihring mení predposledný tím v Taliansku za lídra Poľska

Publikované: 14.03.2018 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Mário Ihring (Foto: FIBA)

Talentovaný slovenský rozohrávač Mário Ihring nedohrá sezónu v Capo d´Orlando. Klub ho poslal spolu s pivotom Jakubom Wojciechowskim na hosťovanie do Anwilu Wloclawek.

Poľský klub má veľmi vydarenú sezónu. Po 24 kolách je na čele ligy, keď prehral len štyri zápasy. So stále len devätnásťročným rozohrávačom počítajú na pozíciu back upu. Oba kluby sa dohodli na hosťovaní. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Ihring mení kvalitnejšiu taliansku ligu za slabšiu poľskú, ale dôležité je, v akej pozícii sú oba kluby. Zatiaľ čo Capo d´Orlando má slabú sezónu a je len na predposlednom mieste, pričom má rovnakú bilanciu ako posledné Pesaro, Anwil má vysoké ambície.

Z posledných desiatich ligových duelov vyhral osem. Na domácej palubovke má výbornú bilanciu 10:1. V klube by radi zabojovali o titul. Ten získali v histórii len raz pred pätnástimi rokmi, vo finále si naposledy zahrali v 2010.

Od Ihringa si sľubujú, že zvýši konkurenciu na rozohrávke a ukáže svoj talent. V talianskej lige odohral mladík v tomto ročníku 14 zápasov, v ktorých si pripísal priemerne 2,8 bodov, asistenciu a doskok na stretnutie. Viac sa ukázal v Lige majstrov, kde odohral viacero vydarených duelov. Proti tureckému Gaziantepu strelil 14 bodov, mal 4 asistencie a 3 doskoky, k tomu pridal vydarený duel s Neptunas, ktorým nastrieľal 12 bodov a mal 3 asistencie. V Lige majstrov dostával podstatne viac príležitostí ako v domácej súťaži. V Taliansku si zahral v priemerne okolo 11 minút, v európskom pohári vyše 19.

V poslednom čase talentovaný odchovanec Handlovej nehrával pre zranenie zadného stehenného svalu, ktorý si pôsobil na reprezentačnom zápase vo Švajčiarsku. Už by mal byť v poriadku. V Anwile sa má hlásiť vo štvrtok a v sobotu by mohol stihnúť domáci zápas proti Ostrowu.

Uvidíme, ako sa bude v Poľsku reprezentačnému rozohrávačovi dariť. Cez leto priznal, že ho láka ísť hrať aj na americkú univerzitu do NCAA.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia