Iskra zahanbila Košice a teraz sa modlí k nebesiam. Madzin: Verím, že Walton bude v poriadku

Publikované: 11.03.2018 Autor: Michal Bakaj Foto: Daniel Faix

Michal Madzin (Svit) (Foto: Daniel Faix)

Basketbalisti Iskry Svit v sobotňajšom východniarskom derby proti Košiciam predviedli výborný výkon. Rivalovi, ktorý bojuje o druhé miesto po základnej časti, nastrieľali 90 bodov a po zásluhe triumfovali. Škvrnou na výhre bolo zranenie rozohrávača AJ Waltona. „Všetci veríme, že bude v poriadku,“ dúfa kouč Iskry Michal Madzin."

Iskra kvalitne strieľala, solídne bránila a dokonale využila 18 stratených lôpt v podaní Košičanov. Ofenzívu potiahla dvojica Saša Avramovič – Pavol Lošonský. Najlepší ligový strelec Avramovič nastrieľal 30 bodov, Lošonský pridal 21 bodov a 9 doskokov. Spolu s Anthonym Jacksonom (16 bodov, 14 doskokov) si pod košom robili čo chceli.

Skutočne musím povedať, že sme podali výborný výkon,“ začal s hodnotením tréner Madzin a pokračoval:

„To, čo najviac teší, je celá tímová energia, podpora jeden druhému a bojovnosť celého mužstva. Tie veci nám zabezpečili víťazstvo, ale i výkon, ktorý k triumfu smeroval.“

Podtatranci dosiahli vôbec prvým triumf nad regionálnym rivalom v sezóne. „Hovorili sme si, že každý jeden zápas chceme využiť na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na play off. Včerajší zápas nám skutočne vyšiel výborne. Dôležité však bude, aby sme takéto výkony potvrdili aj v čase, keď prídu kľúčové súboje v play off. Samozrejme, dodalo nám to aj sebavedomie, v play off ho budeme potrebovať,“ vravel Madzin.

AJ Walton (Svit) (Foto: Daniel Faix)

Nepríjemným momentom pre Iskru bolo zranenie AJ Waltona. Americký rozohrávač nedohral zápas pre problémy so slabinami, z hry odstúpil v druhom polčase.

„Zatiaľ nevieme, aký rozsah má zranenie. Je nedeľa, hráči majú regeneračný deň a voľno. Ak by to malo byť niečo vážnejšie, pre nás by to bola obrovská škoda i strata. Bola by to veľmi veľká daň za výhru nad Košicami, ak by sme mali o neho prísť práve teraz. Myslím však pozitívne. Verím, že to bude len niečo, čo dokážeme nejakým párdňovým pokojom dať dokopy,“ zaželal si kouč Iskry.

Do zostavy sa pomaly vracia aj srbský rozohrávač Marko Radonjič. Ten doteraz pauzoval so zranením ruky.

„Pre nás je dôležité, aby sa postupnou cestou dostal na ihrisko. Každý deň ho tu máme, trénuje poctivo, individuálne. Budúci týždeň by sme ho chceli zapojiť do kontaktného tréningu. Nechceme nič podceniť, čaká ho ešte kontrolný röntgen. Chceme si byť istá, že jeho ruka je v poriadku. Aj také bolo moje prianie – aby sme posledné kolo základnej časti (v sobotu proti Spišskej) – odohrali v kompletnom zložení. Verím, že to aj tak bude,“ vrave Madzin.

Ak Iskra podľa očakávania zvládne zápas na Spiši, obsadí po základnej časti piate miesto. V 1. kole play off by ju tak čakal jeden z trojice Levice, Košice, Prievidza. Koho by želal tréner Podtatrancov za súpera?

„Ani si netrúfam povedať, koho by sme si želali v prvom kole. Výsledky, aj vzájomné medzi tými tímami – boli veľmi vyrovnané. Som rád, že to nemáme v rukách. Vyjde to športovo a to je myslím najspravodlivej­šie. My máme svoj zápas so Spišskou a tým pádom nevieme ovplyvniť iné umiestnenia. Myslím, že sa to spravodlivo rozhodne,“ dodal Madzin.

Iskra Svit (Foto: Daniel Faix)

Košičania včera vôbec nevyzerali na mužstvo, ktorému sa predpokladá účasť vo finále a boj o titul. Ich diery v obrane boli miestami až varovne veľké, viazla komunikácia i disciplína.

Ak Levice zdolajú Inter a Prievidza si poradí s Karlovkou, na Košičanov zostane „až“ štvrté miesto a tým pádom by ich čakal práve nebezpečný Svit.

"Plán bol úplne iný. Od úvodu sme zápas chceli mať pod kontrolou, ale domáci začali s veľkou energiou, ich sebavedomie vzrástlo, hneď v prvom polčase dali veľa bodov a s nami sa to viezlo celý zápas. Vo Svite treba hrať tvrdo v obrane. To sme, bohužiaľ, nerobili. Individuálne výkony hráčov Svitu boli omnoho lepšie ako naše,“ povedal pre ligový web asistent trénera KB Richard Leško, ktorého doplnil košický kapitán Richard Körner:

"Neviazlo to len v prvej štvrtine, ale v celom zápase. Robili sme chyby v obrane, útoku, dovolili sme im dať strašne veľa bodov. Nepreviedli sme výkon hodný Košíc. Chcel by som sa ospravedlniť všetkým našim fanúšikom za to, čo sme predviedli.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

ATL ATL 22.06.2018 CON CON
DAL DAL 22.06.2018 LAS LAS
CHI CHI 22.06.2018 WAS WAS
LVA LVA 22.06.2018 NYL NYL
PHO PHO 22.06.2018 MIN MIN
SEA SEA 22.06.2018 IND IND
DAL DAL 24.06.2018 SEA SEA
LAS LAS 24.06.2018 NYL NYL
IND IND 24.06.2018 CON CON
LVA LVA 24.06.2018 MIN MIN
CHI CHI 24.06.2018 PHO PHO

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Los Angeles Sparks 9/2 81,82%
2 Phoenix Mercury 10/3 76,92%
3 Seattle Storm 8/4 66,67%
4 Connecticut Sun 7/4 63,64%
5 Washington Mystics 7/5 58,33%
6 Dallas Wings 5/5 50,00%
7 Atlanta Dream 6/6 50,00%
8 Minnesota Lynx 5/6 45,45%
9 New York Liberty 4/6 40,00%
10 Las Vegas Aces 4/9 30,77%
11 Chicago Sky 3/8 27,27%
12 Indiana Fever 1/11 8,33%