Sú ako z inej planéty. Hrajú nádherný basketbal, tvrdí o CSKA Moskva tréner súpera

Publikované: 02.03.2018 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Maccabi FOX Tel Aviv (ISR) vs. CSKA Moskva (RUS), Cory Higgins (22) (Foto: euroleague.net)

Základná časť euroligovej sezóny sa pomaly ale isto blíži ku koncu a účastníci playoff sa začínajú formovať. Niektoré tímy sklamali, iné zas milo prekvapili. Spomeňme len Chimki Moskva či Žalgiris Kaunas.

Na vrchných priečkach tabuľky nie je žiadne prekvapenie, výborne hrajú vlaňajší finalisti Olympiakos a Fenerbahce, ktorí sa s najväčšou pravdepodobnosťou umiestnia najhoršie do štvrtého miesta a vo vyraďovacej fáze budú mať výhodu domáceho prostredia. Ešte nad nimi je však jeden tím, ktorý v tejto sezóne predvádza vynikajúce výkony – CSKA Moskva.

Hoci sa pred začiatkom sezóny skloňoval vo všetkých pádoch odchod Miloša Teodosiča do NBA, Moskovčania jeho stratu zvládli a aj s novými hráčmi to vyzerá, ako keby sa nič nezmenilo. Zverenci gréckeho trénera Dimitrisa Itoudisa majú po 24 kolách na konte bilanciu 19–5 a už minulý týždeň si zaistili postup do playoff.

Pre moskovský klub ale postup do playoff nie je úspech, rovnako tak ani účasť vo Final Four. CSKA je klub, ktorý v každej sezóne ide za titulom. Naposledy sa to Moskovčanom podarilo v roku 2016. Minulý rok skončili pred bránami finále. Začiatkom kalendárneho roka fanúšikovia spozorneli, keď sa CSKA zranilo americké podkošové duo Kyle Hines – Othello Hunter.

Prezident Andrej Vatutin so svojou družinou však nezaváhali a do klubu získali náhradu v podobe Victora Rudda, ktorý podpísal s moskovským klubom zmluvu platnú na jeden mesiac s následnou opciou do konca sezóny. Aj spolu s ním odohralo CSKA možno najlepší zápas v tejto sezóne, keď na palubovke Maccabi Tel Aviv získalo výhru 93:73.

„V prvom rade by som zagratulovať CSKA za nádherný basketbal, ktorý tu dnes ukázali. My sme to skúsili. Ale vždy, keď sme sa dostali do hry, nedokázali sme premeniť voľné strely alebo sme stratili lopty. Napokon boli omnoho lepší. Povedal by som, že sú ako z inej planéty. K CSKA Moskva sa výkonnosťou ani len nepribližujeme,“ povedal po dueli kouč izraelského mužstva Neven Spahija. Napriek tomu, že Menora Mivtachim Arena je miestom, kde sa súperom hrá veľmi náročne, Moskovčania mali po dvoch štvrtinách už 16-bodový náskok. Ten neskôr ešte navýšili.

„Mali sme lepšie momenty a mali sme tiež horšie momenty, ale v konečnom dôsledku sme donútili súpera k šestnástim stratám a my sme ostali na jednocifernom čísle, a to veľa navráva. Ak má CSKA viac streleckých možností ako ten druhý tím, potom budeme len veľmi ťažko zastaviteľní,“ myslí si kouč Itoudis.

Najlepším hráčom na palubovke bol opäť francúzsky tvorca hry Nando De Colo, ktorý k 19 bodom pridal aj 4 finálne prihrávky. Za takmer polhodinu hry, ktorú strávil na hracej ploche, nestratil Francúz ani jednu loptu. „Mali sme dosť času, aby sme sa pripravili, v podstate celý týždeň Myslím si, že sme trénovali dobre. Vedeli sme, že náš protivník je rýchly a rád otvára hru, preto sme tomu venovali v príprave pozornosť. V obrane sa nám podarilo predviesť výborný výkon,“ skonštatoval De Colo.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC