Levice nenašli odpoveď na košický dôraz, o trofej sa pobijú Býci

Publikované: 16.02.2018 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

KB Košice vs. BK Levickí Patrioti (Foto: Jäzva)

V priebehu šiestich dní ukázali levickí Patrioti v košickej Angels aréne dve diametrálne odlišné tváre. Zatiaľ čo uplynulú sobotu zasypali koše „býkov“ sedemnástimi trojkami a zvíťazili 115:109 po dvojnásobnom predĺžení, v piatkovom semifinálovom súboji Slovenského pohára mali strelecké mieridlá vyosené, ako keby im ich prešiel tank.

„Možno nám trošku ublížil až príliš hladký postup cez Komárno. Asi sme už boli hlavami vo finále. Tento tím má svoju kvalitu a mal by sa vyvarovať takýmto výkyvom. Musíme byť sústredení počas celej sezóny. Doteraz sme hrali dobrý basketbal a verím, že po krátkom oddychu v tom budeme pokračovať a ešte sa pobijeme o to druhé miesto. Kvalitu máme, ide len o to, aby sme sa sústredili a hrali ako tím. Aj tréner nám prízvukuje, že prejavy sebeckosti k víťazstvám nevedú. Tento zápas to potvrdil,“ zamyslel sa po prehre 59:81 levický rozohrávač Milan Žiak. Z hráčov v zelenom drese mu to sypalo ako jedinému a s osemnástimi bodmi sa stal najlepším strelcom zápasu. „Proti Komárnu som mal strelecky tichší zápas, teraz mi to padalo a cítil som sa dobre. Snažil som sa vyhecovať chalanov obrane i v útoku, ale nič nepomáhalo. Hlas na nás dvihol v šatni aj tréner, ale asi to nebol náš zápas. Ideme si oddýchnuť a držím palce Košiciam.“

KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, Milan Žiak (8) (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, Richard Körner (20) (Foto: Jäzva)

Faktom je, že takýto hladký priebeh zápasu prekvapil obe strany. Niežeby Košičania neplánovali vybehnúť na súpera s plnou vervou, no rozhodne nemohli čakať, že budú vyhrávať na začiatku ôsmej minúty 11:0 a že si už v prvej štvrtine vypracujú osemnásťbodový náskok.

„Nečakali sme, že vyhráme takto vysoko, ale rovnako tak sme minule nečakali, že s nimi prehráme po dvoch predĺženiach. Šport je nevyspytateľný,“ pousmial sa po víťazstve kapitán KB Košice Richard Körner. „Dôležité je, že sme si uvedomili chyby z posledného zápasu. Iba hlupák ich totiž opakuje a Levice sme mali vynikajúcou naskautované. Nabehli sme do tvrdej obrany, ktorá na nich od začiatku platila. Nepustili sme ich k veľa veciam a bol to vynikajúci tímový výkon.“

Leviciam chvíľu trvalo, kým sa spamätali z agresívneho herného prejavu súpera a po tom, čo im ušiel v úvode vlak, sa už do stretnutia nevrátili.

„Čakal som určite iný zápas, ale od začiatku boli agresívnejší a ukázali väčšiu vôľu po víťazstve. Ušli nám hneď v prvej štvrtine a takáto strata sa doťahuje ťažko. Obzvlášť v Košiciach,“ poznamenal Milan Žiak.

KB Košice vs. BK Levickí Patrioti (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, Pedja Stamenkovič (24) (Foto: Jäzva)

„Na tento zápas sme sa dobre pripravili. Mentálne i fyzicky. Som rád, že sme dobrým začiatkom ukázali cestu k víťazstvu a z dobrej obrany plynula sebaistota. Boli sme tvrdí v súbojoch a takto by to malo vyzerať aj v lige,“ okomentoval pochvalným hlasom výkon svojich zverencov tréner Miljan Čurovič.

Rozbehnutí obhajcovia pohárovej trofeje hrali tak, ako keby chceli zastrašiť svojho finálového súpera. Celý zápas totiž sledoval z hľadiska kompletný tím Interu Bratislava.

„Neviem či sme ich chceli vystrašiť, ale my sme hrali hlavne pre svoju pohodu,“ upozornil 27-ročný košický kapitán. „Vylepšili sme si sebavedomie, všetci hráči zahrali dobre a to je pred finále dôležité. Postupom do záverečného súboja z nás opadol tlak a bude to kto z koho. Nech vyhrá ten lepší. Určite však urobíme všetko preto, aby ostal pohár doma. Hlavne, aby sme sa nemuseli hanbiť pred domácim publikom."

KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, Svetozar Stamenkovič (41) (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, Souleyman Diabate (10) (Foto: Jäzva)

Počas finálového turnaja však nesledovali len Interisti Košičanov, ale aj Košičania Interistov. Pravda, podľa Körnera zo zápasov majstra proti Považskej Bystrici a Svitu príliš nezmúdreli.

„Ťažko povedať, akú majú formu. Proti Považskej Bystrici to vyzeralo ako na rozcvičke dvojtaktov a hladko prešli aj cez Svit. Súperi im zatiaľ veľmi nevzdorovali a ťažko teda hovoriť o ich reálne forme. Uvidíme, ako bude vyzerať finálový zápas.“

KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, tréner Miljan Čurovič (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, Garrick Sims (31) (Foto: Jäzva)

„Všetci sa na ten zápas tešíme,“ uviedol na margo sobotňajšieho finále, ktoré vypukne v Angels aréne o osemnástej hodine, tréner Miljan Čurovič. „Dúfam, že košickí fanúšikovia prídu, zaplnia halu a vytvoria nám pravú domácu atmosféru. Bude to veľmi náročný zápas a o víťazovi rozhodnú maličkosti. Musíme hrať tak, aby sme si zaslúžili ten povestný kúsok šťastia. Sme doma a určite sa pobijeme o trofej.“

A ako vníma finálové šance svojho premožiteľa Milan Žiak? „Veľmi ťažko tipovať. Sú to veľmi kvalitné tímy a kamarátov mám na oboch stranách. Nech teda vyhrá ten lepší.“

KB Košice vs. BK Levickí Patrioti, Rahmon Fletcher (8) (Foto: Jäzva)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK