Ľahšiu cestu do finále pohára sme si vybojovali sami, upozornil Rančík

Publikované: 16.02.2018 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

BK Inter Bratislava vs. BK Iskra Svit, Nemanja Barač (8) (Foto: Jäzva)

Basketbalisti Iskry Svit nestačili v prvom semifinále Slovenského pohára na bratislavský Inter a po prehre 72:101 sa s turnajom lúčia. Tím spod Tatier prišiel po štvrťfinálovom postupe cez Prievidzu o strelca Sašu Avramoviča a proti majstrovi už nedokázal zopakovať výkon zo štvrťfinálového duelu proti Prievidzi.

„Myslím si, že je to pochopiteľný výsledok. K absenciám v zostave sa pridal Saša Avramovič a my sme mali za sebou zápas proti Prievidzi, v ktorom sme išli na dno svojich síl. Napriek tomu tvrdím, že to malo zmysel a aj zápas proti Interu mal svoj zmysel,“ skonštatoval tesne po ukončení účinkovania na turnaji Final Eight tréner „medveďov“ Michal Madzin.

Podtatranci už pred zápasom vedeli, že jedinou cestou k potrápeniu favorita je zachytiť úvod. To sa im však vôbec nepodarilo.

„Je to tak, začiatok nás mohol nakopnúť do zápasu, ale bolo to 0:13 a potom už nebolo o čom. Tímu však nemám čo vyčítať, pretože sme do toho dali všetko a za zápas proti Prievidzi sme si zaslúžili Inter. Pre nás to bolo dôležité, pretože sme nemali ideálne obdobie a štvrťfinálový triumf nám dodal novú chuť pracovať ďalej,“ zdôraznil tréner Iskry.

Inter si po hladkom postupe cez Považskú Bystricu užil ďalší zápas, v ktorom nemusel siahnuť na dno svojich možností.

„Bol to ľahší zápas, ale my sme si ho vybojovali svojou pozíciou na čele tabuľky,“ upozornil kapitán Radoslav Rančík. „Musím však vyzdvihnúť tímový výkon, ktorý podali všetci chalani proti Svitu. Vynikajúco sme si posúvali loptu a tým sme si uľahčili situáciu. Základom bol dobrý úvod, kedy sme pritlačili v obrane. Veľmi ťažko sa dostávali k ľahkým košom a my sme na druhej strane využívali dobré obranné zákroky v protiútokoch. V tom bol najväčší rozdiel.“

Od zisku cennej trofeje tak delí Bratislavčanov už len jediná prekážka – víťaz súboja Košice – Levice. Mimoriadne pikantnú príchuť by mal predovšetkým súboj proti domácemu tímu, ktorý Interu uchmatol pohár v Hant aréne pred dvanástimi mesiacmi.

„Cieľ je vždy rovnaký – vyhrať! To, že sme vlani prehrali finálový zápas s Košicami na domácej palubovke predstavuje motiváciu navyše. Nesmieme však rozmýšľať nad takými vecami. Musíme rozmýšľať nad tým, čo urobiť správne, aby sme boli lepší,“ zdôraznil osemnásobný najlepší basketbalista roka, podľa ktorého sa však prístup jeho tímu nemení nikdy. Nech už ide o súboj proti Považskej Bystrici, alebo proti Košiciam. „Každý zápas je test a nikdy neviete, ktorý je vašim posledným. Čo ak sa zraníte? Ja teda tvrdím, že v každom zápase musíte nechať na palubovke všetko.“

Zatiaľ čo Inter zabojuje o svoj piaty Slovenský pohár, hráči Svitu preorientujú svoju pozornosť späť na domácu súťaž. V tej ich neustále sužuje nekončiaca maródka.

„Je to ťažká sezóna. Hráme v úzkej rotácii a hráči sú maximálne vyťažení. Je to kontaktný šport, ale máme aj smolu, veď napríklad Davisa odstavila infekcia, ktorá sa mu dostala do natrhnutého obočia. Verím však, že na tú hlavnú čas sezóny budeme v plnej sile. Momentálne nám možno došli baterky, ale verím, že nám padne vhod reprezentačná prestávka a po nej nájdeme stratenú iskru,“ ukončil s nádejou v hlase Michal Madzin.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK