Na Lafku padol rekord v počte zúčastnených tímov

Publikované: 03.05.2009 Autor: Michal Mašľany

V piatok 1. mája sa v areáli FTVŠ UK na Lafranconi uskutočnilo prvé podujatie štvrtého ročníka populárnej Streetball tour. Organizátori MBK Karlovka, Slovenská asociácia športu na školách a Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy  zvládli prvé podujatie osemdielnej série nad očakávanie, keď sa im podarilo prilákať rekordných 101 družstiev a hneď v prvom regionálnom kole tak padla magická hranica 100 tímov.

Lafranconi SLAM DUNK

V Bratislave sa predstavili priaznivci streetbalu zo všetkých kútov Slovenska a do kategórie Nadácie Slovenskej sporiteľne – ZŠ Mix sa dokonca prihlásili aj chlapci z českej Opavy, ktorí v tejto vekovej skupine zvíťazili. Atmosféru vydareného podujatia umocnili za mixážnym pultom ostrieľaný DJ Spunk a za mikrofónom objav sezóny Mr. Pepe Lopez. V sprievodnom programe sa predstavili členovia tímu footbag SK, ktorý má vo svojom strede aj majstra sveta v tomto netradičnom športovom odvetví, ako aj tanečné zoskupenia Free dance generation a Mother funkerz. Okrem Streetbalu prebiehali na „Lafku“ aj súboje v rámci ostaných športov Kariera.sk Univerzitných hier – beach futbale,beach volejbale, tenise, šachu a pretláčaní rukov. Celé podujatie vyvrcholilo výbornou afterparty v PKO, kde ľudí pobavili skupiny Puding pani Elvisovej, Hudba z Marsu a PARA.

Podujatie pritiahlo do hľadiska i najlepšieho strelca extraligy mužov Vincenta Polakoviča s priateľkou Tinou, ktorý prisľúbil, že na ďalšom podujatí v Bratislave vo Vajnoroch sa už aktívne zúčastní. V samotných športových zápoleniach nakoniec v hlavnej „Koratex kategórii“ mužov v konkurencii 26 tímov zvíťazil „Letný Vánok“ okolo Mira Cih

Streetball tour 2009 - logo
a, ktorý tak potvrdil svoju dominanciu z posledných rokov. Víťazi jednotlivých kategórii získali do celkového hodnotenia 13 bodov, druhé tímy 10, tretie 8, štvrté 6, zdolaní štvrťfinalisti po 4 a každe ďalšie zúčastnené družstvo jeden. Družstvo s najvyšším počtom bodov na konci Streetball tour 2009 vyhráva lístky na NBA Europe Live Tour 2009, Moscow Open 2009, Kontakt Streetfest a AND1 Mix Tape Tour.

Druhou najbohatšie obsadenou kategóriou bola Open Mix, kde sa medzi 24 družstvami presadil tím „Tri promile a abstinent“. V kategórii „Slovenskej asociácie športu na školách“ -  Mini Street ZŠ sa radovalo družstvo „Jordan team“, kategórii Nadácie Slovenskej Sporiteľne -  ZŠ Mix spomínaní chalani z Čiech pod názvom „OPAVA“, v AND1 category triumfovalo zoskupenie „Zachranme PKO“ a v špeciálnej kategórii Mix univerzity zvíťazili „Sk8ťáci“ zo Slovenskej technickej univerzity. Všetky ostatné zaujímavosti vrátane fotografií nájdete na oficiálnej stránke série www.basketland.sk. Najbližšie sa priaznivci kvalitného streetbalu stretnú o dva týždne v sobotu 16. mája v Banskej Bystrici. 

Výsledky:

Streetball Lafranconi

„Slovenskej asociácie športu na školách“ – Mini Street ZŠ: 1. Jordan team, 2. GAB Senec II, 3. Cross team
„Nadácie Nadácie Slovenskej Sporiteľne“ -  ZŠ Mix: 1. OPAVA, 2.mam krivý nos, 3. PK Boys
„AND1 category“ ( juniori do 19 rokov): 1. Zachranme PKO, 2. Narcis, 3. Peťove gardy
„KORATEX category“ (muži nad 19 rokov): 1. Letný Vánok, 2. X Factor, 3. Kiwi
Open Mix category: 1. Tri promile a abstinent, 2. Zimný vánok, 3. Basketland team
Mix univerzity: 1. Sk8ťáci, 2. Mastas, 3. VSEMvs1

Sprievodné súťaže:
AND1 1 on 1: Twister – Majo Repka
AND1 Slam dunk contest: Filip Kandravý
3pts shooting: Michal Novomestský

FOTOGALÉRIA VLADIMÍR DORŇÁK:

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 58:19
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE 57:6
03.07.2020
STL STL