Akoby ani nebol na palubovke. Hviezdneho Rodrígueza zatienil neznámy mladík

Publikované: 09.02.2018 Autor: Peter Jačiansky Foto: euroleague.net

Alberto Abalde (Foto: euroleague.net)

CSKA Moskva predvádza v tejto euroligovej sezóne výborné výkony a je asi najväčším favoritom na prvé miesto po základnej časti. Pred včerajším zápasom vo Valencii sa ale družina Dimitrisa Itoudisa musela vyrovnať s dvoma veľkými stratami.

Pre zranenie vypadli Moskovčanom dvaja americkí pivoti Kyle Hines a Othello Hunter. Prvý menovaný ťahal v Eurolige úctyhodnú šnúru, keď od januára 2014 nastúpil na 132 duelov v rade. Z hry ho totiž vyradilo zranenie lýtka, Hunter má zas veľké problémy s kolenom. V podkošovom priestore tak bolo CSKA oslabené. Aj napriek tomu cestovalo mužstvo do Valencie v pozícii veľkého favorita, keďže španielsky tím je hlboko pod čiarou a na postup do play-off má minimálne šance. Valencia však napokon zdolala moskovský klub po veľkej dráme 103:99, keď až šesť hráčov z jej kádra nastrieľalo dvojciferný počet bodov. Kľúčom bol práve tento kolektívnejší výkon, pretože ruský klub ťahali vpred dvaja legionári Nando De Colo a Will Clyburn. Táto francúzsko-americká úderka nastrieľala 57 bodov.

„V defenzíve sme neodohrali dobrý zápas a náš súper sa cítil na palubovke pohodlne, či už vnútri alebo vonku. Je pravda, že nám chýbali dvaja kľúčoví hráči z rotácie Kyle Hines a Othello Hunter, ale stále platí, že to z našej strany nebol dobrý výkon,“ povedal po dueli rozohrávač CSKA Moskva Sergio Rodríguez, ktorý ostal za očakávaniami. Skúsený tvorca hry strelil štyri body a zaznamenal dve asistencie. Jeho výsledný Index rating mal hodnotu 0. Čiže ako keby ani nebol na hracej ploche. Okrem De Cola a Clyburna sa strelecky chytil už len Cory Higgins, ktorý domácemu tímu strelil 16 bodov. Dôvod na radosť však nemal. „Kľúčový bol najmä začiatok stretnutia. Nehrali sme tak, ako to inokedy dokážeme. Prvý polčas nebol dobrý, vôbec sme neukázali náš charakter. Ukázali sme ho po zmene strán, ale nestačilo to. Euroliga je maratón a ak hráte za tento tím, hráte na víťazstvo v každom zápase. Z prehry sme sklamaní, ale svoj osud máme vo vlastných rukách,“ skonštatoval Higgins.

Postavou zápasu sa stal nie príliš známy basketbalista domáceho mužstva Alberto Abalde, nováčik v Eurolige, ten nastrieľal Moskovčanom 17 bodov, doskočil 4 lopty a navyše zaznamenal aj 6 asistencií. Okrem toho sa tento 22-ročný rodák z mesta La Coruňa postaral o rozhodujúci kôš duelu, keď za stavu 95:95 premenil trojkový pokus. „Bol to skvelý zápas najmä pre fanúšikov, tí mali možnosť vidieť, ako sme zdolali jeden z najlepších tímov v Eurolige. Sme veľmi radi a dúfam, že nám to pomôže v ďalšej práci. V prvom polčase som sa cítil výborne. Potom sa súper odhodlal brániť tesnejšie a často nás zdvojoval. Spoluhráči mi v mnohých smeroch uľahčujú hru, dúfam preto, že budem pomáhať tímu aj naďalej,“ dodal Abalde, ktorý aj napriek výške 202 cm často hráva na pozícii stredného rozohrávača, kde je schopný veľmi dobre riadiť hru svojho tímu.

Ako sme už spomínali, Valencia mala v tomto zápase až šiestich hráčov, ktorí nastrieľali desať a viac bodov. Patrili medzi nich aj traja lídri mužstva Erick Green, Bojan Dubljevič a taktiež 35-ročný veterán Rafa Martínez. „CSKA je veľmi talentované mužstvo, ktoré má vo svojom kádri veľa strelcov. Ak chcete proti nim uspieť, musíte odohrať perfektný zápas v útoku aj v obrane. Možno máme nejakých zranených hráčov, ale stále bojujeme. Každý v našom tíme môže mať dobrý strelecký večer a potiahnuť takto napred celé mužstvo. Je to dobrý znak, pretože krok za krokom spolu rastieme,“ doplnil Martínez, ktorý pôsobí v tíme už od roku 2008.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia