Stehlíková: Benátky zatiaľ valcujú, bude to však o nás

Publikované: 13.01.2018 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs Basket Landes, Romana Stehlíková (11) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice zvládli zatiaľ svoj najťažší a najdôležitejší zápas v prebiehajúcej sezóne, keď v osemfinálovej odvete Pohára FIBA zdolali na domácej palubovke francúzsky Basket Landes 63:44. Jednou z ústredných postáv v košickom drese bola aj česká legionárka Romana Stehlíková, ktorá zaznamenala 12-bodov a šesť doskokov.

Obrovský bojovný výkon predviedli košické basketbalistky, ktoré proti silnému súperovi potrebovali v odvete zmazať 14-bodové manko. Žlto-modrým sa to v záverečnej štvrtine podarilo a dokonca pridali aj niečo navyše vďaka čomu mohla v Angels aréne prepuknúť nefalšovaná postupová radosť. „Každý jeden bod nás nesmierne potešil a pre nás je to obrovské víťazstvo. Vedeli sme, že to nemôžeme rozhodnúť v prvej štvrtine. Išli sme kúsok po kúsku a postupne sme zbierali body. Súper sa síce neskôr dotiahol ale nevzdali sme to a opäť sme si vybudovali náskok. Bolo to len o našich hlavách a ja som veľmi šťastná, že sme to celé zvládli,“ povedala Romana Stehlíková.

Urputné a vybojované víťazstvo

Tak ako vo Francúzku ani doma sa Košičankám príliš nedarilo v streľbe z diaľky, keď premenili len dva z trinástich pokusov. Súper na tom však bol ešte horšie, keď z trinástich striel spoza trojkového oblúka premenil len jednu. „Nebol to okulahodiaci basketbal. Bolo to skôr urputné a vybojované. My sme sa vyvarovali chýb, ktoré sme spravili u nich a dotiahli sme to do víťazného konca,“ skonštatovala Stehlíková.

V štvrťfinále sa žlto-modré stretnú s Benátkami, ktoré zatiaľ prechádzajú súťažou suverénne. „Priznám sa, že zatiaľ o nich viem len toľko, že vo FIBA Cupe všetko valcujú. Bude to však opäť o nás a o tom ako sa mentálne pripravíme. Budeme sa snažiť podať zodpovedný a stopercentný výkon a ja verím, že ich môžeme prekvapiť,“ uviedla česká legionárka.

Peter Jankovič, tréner GOOD ANGELS Košice (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Jankovič si bol istý, že odvetu zvládnu

Vo francúzskom družstve bola najväčšou hrozbou kapitánka Céline Dumercová, ktorá je oporou svojho národného tímu. „Myslel som si, že nám bude svojou skúsenosťou brnkať na nervy a držať nás v napätí. Chvíľkami sa jej to aj darilo, ale keď sme prelomili magickú 14-bodovú hranicu už som veril, že to zvládneme,“ povedal tréner Good Angels Peter Jankovič.

Lodivod košického tímu veril svojim hráčkam aj napriek vysokej prehre, ktorú si žlto-modré priviezli z Francúzka. „Bol som si istý, že baby sú schopné tento odvetný zápas zvládnuť. Vedeli sme, že to bude ťažké, čo sa aj potvrdilo. Výbornou obranou sme udržali súperky na 44 bodov čo je fantastická vizitka. Pridali sme možno o trochu lepší útok ako v prvom dueli a výsledkom bolo víťazstvo o 19-bodov. S odstupom času si myslím, že ani vo Francúzku sme neodohrali zlý zápas, len nám útočne nevyšiel. Som rád, že sme to zvládli a našim fanúšikom sme dopriali ešte jedno kolo,“ skonštatoval Jankovič.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 03.07.2020 BKM BKM
YAKE YAKE 03.07.2020 STL STL