Nedobytná bašta padla, Prievidza vyrabovala Angels Arénu

Publikované: 10.01.2018 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

KB Košice vs. BC Prievidza, víťazná radosť (Foto: Jäzva)

Košická Angels aréna bola od úvodu sezóny nedobytnou pevnosťou, v ktorej si na tíme KB Košice postupne vylámali zuby všetky tímy Eurovia SBL. Domáce víťazné ťaženie „Býkov“ sa však napokon skončilo na čísle 12. Vo svojom trinástom pokuse už uspieť nedokázali, keď podľahli Prievidzi 95:99.

„Z môjho pohľadu tá prvá domáca prehra prísť nemusela, ale prišla. Úplne zaslúžene. Preberám zodpovednosť na seba, mužstvo som na tento zápas nepripravil tak, aby sme vyhrali. Mentálne i fyzicky nás Prievidza predčila. Pokúsili sme sa ten zápas ukradnúť, ale oni si to ukontrolovali a zaslúžene vyhrali,“ nehľadal alibi tréner KB Košice Miljan Čurovič po prvej domácej porážke.

Karlovka sa dočkala, po 14 prehrách zdolala Komárno. Miloševič: Nemali sme gule

KB Košice vs. BC Prievidza, tréner Čurovič (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BC Prievidza, Svetozar Stamenkovič (41) (Foto: Jäzva)

Po sérii trinástich víťazných zápasov tak prišli východniari v priebehu dvoch kôl aj o druhú bradatú sériu. „Rovnako ako v Leviciach, aj teraz nám chýbalo viac chcenia a energie. Možno nás tá víťazná séria upokojila a tieto dve facky prídu vhod,“ zamyslel sa srbský kormidelník „žlto-červeného“ tímu. „Neplánovali sme však, že sa môže stať niečo takéto. Musíme sa pozrieť do zrkadla, pozrieť sa na to, čo nám prinieslo úspech a pozrieť sa aj na to, prečo sme teraz dvakrát prehrali.

Kritickými slovami do vlastných radov nešetril ani kapitán Richard Körner, ktorý bol s devätnástimi bodmi najlepším strelcom Košíc.

„Nezvládli sme to takticky, fyzicky ani psychicky. Prievidza hrala s veľkou energiou a my sme sa jej v tom nevyrovnali. Gratulujem súperovi k výhre,“ uviedol Kőrner, podľa ktorého doplatili „Býci“ na katastrofálnu úspešnosť streľby. „Keď sme mali streliť kôš, tak sme ho nestrelili. Prievidza dobre doskakovala a veľa behala. Jednoznačne naša chyba.“

Oženil sa a odišiel na Slovensko. Tyus sa chce z Handlovej odraziť na najvyšší level

KB Košice vs. BC Prievidza, Richard Körner (20) (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BC Prievidza, Rahmon Fletcher (8) (Foto: Jäzva)

Posledné dve prehry Košíc mali spoločného menovateľa v podobe priepustnej obrane a laxnejšieho prístupu. Akoby ich dlhá víťazná šnúra učičíkala.

„Aj to je jedna z možností, ale my chceme byť dobrým tímom a dobrým tímom sa také veci nestávajú. V posledných dvoch zápasoch máme katastrofálnu obranu a ak dostanete takmer sto bodov, tak môžete vyhrať len ťažko,“ zdôraznil Richard Körner a na margo stratených sérií pridal: „Každá prehra mrzí a hlavne ide o to, že sme to nezvládli sami. Prievidza hrala vynikajúco, ale my sme to nezvládli. Musíme sa o tom v šatni pozhovárať, pretože takto by to nešlo. Druhýkrát v rade sme zle bránili. Súperov máme dobre naskautovaných, dvadsať sekúnd bránime dobre a v poslednej sekunde dostaneme trojku. Je to chyba nás hráčov a musíme sa zlepšiť.“

Zaslúžené víťazstvo si naopak plnými dúškami užívali hráči Prievidze.

„Bol to veľmi ťažký zápas. Silný boj. Hlavne v druhom polčase sme však predviedli pár dôležitých doskokov a dostali sme sa do vedenia. Do rozhodujúceho trháku nás poslala trojka Bílika a koše Jaya Wisseha. Som veľmi hrdý na chlapcov a na spôsob, akým sa v poslednom čase zlepšujú. Bojujú, hrajú tímovo a jeden je ochotný zabrať za druhého,“ vyslal slová chvály do hráčskych radov tréner Ryan Pannone.

KB Košice vs. BC Prievidza, Jaytomah Wisseh (22) (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BC Prievidza, Grant Sitton (0) (Foto: Jäzva)

Zisk cenných bodov z palubovky Košíc vníma americký tréner ako psychický doping a zároveň aj ako dôležitý moment z pohľadu boja o pozíciu pred play-off.

„Našou prioritou je zabezpečiť si výhodu domácej palubovky a takéto víťazstvo navyše chlapcom ukazuje správnosť našej cesty. Zlepšujeme sa a vyhrali sme sedem z posledných deviatich zápasov. V posledných piatich zápasoch sme navyše hrali veľmi dobre. Hra sa zlepšuje a verím, že to bude lepšie z kola na kolo,“ zaželal si Pannone.

Pätnástimi bodmi prispel k triumfu „Baníkov“ Martin Bílik. Zaujímavosťou je, že všetky svoje presné strely vyslal spoza trojkového oblúka.

KB Košice vs. BC Prievidza, Martin Bilík (9) (Foto: Jäzva)
KB Košice vs. BC Prievidza, tréner Pannone (Foto: Jäzva)

„Chceli sme vyhrať. Potrebovali sme konečne víťazstvo proti silnému súperovi. Predtým sme totiž všetky vyrovnané zápasy prehrávali pokazenými závermi. Som preto rád, že to konečne vyšlo a gratulujem všetkým chalanom. Rozhodli správne rozhodnutia v správnych momentoch. Tie nám predtým chýbali. Využívali sme vytvorené pozície a vďaka tomu sme vyhrali. Ideme pracovať ďalej, čaká nás ďalší zápas,“ skonštatoval spokojným, no zároveň pokorným hlasom Bílik.

Tím z Hornej Nitry vybojoval svoje štvrté víťazstvo v rade a jeho forma vzbudzuje rešpekt. Hrá Prievidza momentálne svoj najlepší basketbal aktuálnej sezóny? „To si nemyslím. My sme nehrali ideálne, ale nehrali sme ani vyložene zle. Hľadali sme správny pohyb lopty, obrany a správnu komunikáciu. To sme teraz mali a verím, že takto to bude pokračovať aj ďalej. Verím, že o Prievidzi ešte budú všetci počuť. Pred nami je však stále veľa práce. Toto považujem za dobrú školu pred play-off a konečne sme si dokázali, že dokážeme zvládať aj vyrovnané konce zápasov,“ dodal Martin Bílik.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

CHI CHI 83:101
18.07.2018
SEA SEA
MIN MIN 89:65
18.07.2018
IND IND
ATL ATL 19.07.2018 NYL NYL
DAL DAL 19.07.2018 WAS WAS
PHO PHO 19.07.2018 LVA LVA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Seattle Storm 17/6 73,91%
2 Phoenix Mercury 15/8 65,22%
3 Los Angeles Sparks 14/9 60,87%
4 Dallas Wings 13/9 59,09%
5 Washington Mystics 13/9 59,09%
6 Atlanta Dream 13/9 59,09%
7 Minnesota Lynx 13/10 56,52%
8 Connecticut Sun 12/11 52,17%
9 Las Vegas Aces 10/13 43,48%
10 New York Liberty 7/15 31,82%
11 Chicago Sky 7/16 30,43%
12 Indiana Fever 2/21 8,70%