Jendrichovský: Za Bejrut zrejme nastúpi viac ako šesť Američaniek

Publikované: 05.01.2018 Autor: Fredo Pitrák Foto: Ľubomíra Ištoňová

Tréner Jankovič, gen.man. Jendrichovský a hráčka Jurčenková (Foto: Ľubka Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice si z úvodného zápasu play-off Eurocupu priviezli z Francúzska 14-bodové manko. Na palubovke Basket Landes prehrali zverenky trénera Jankoviča 55:69 a v odvete, ktorá je na programe o týždeň to budú mať v boji o postup veľmi náročné. Navyše už cez víkend hostia Košičanky turnaj Východoeurópskej ligy (EEWBL), v ktorom privítajú tímy AL-Riyadi Beirut a Horizont Minsk.

Rozhodujúcim faktorom v prvom osemfinále Eurocupu v Landes bola prvá štvrtina, ktorú žlto-modré prehrali 8:26. „Z našej strany je cítiť sklamanie, keďže sme si z Francúzska 14-bodové manko. V týchto dvojzápasoch, keď sa hrá systémom doma-vonku to nie je ideálna východisková pozícia. My sme tam išli s cieľom vytvoriť si čo najlepšiu východiskovú pozíciu, no teraz nás čaká domáci zápas s nožom na krku, ktorý musíme vyhrať vysokým rozdielom. Nám jednoznačne nevyšla úvodná štvrtina, ktorú sme ako jedinú nevyhrali. Čo je pozitívne dali sme o desať bodov z podkošového priestoru viac ako súper,“ povedal generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

S výkonom Sverrisdóttirovej bol spokojný

Pod košom sa košický basketbalistkám mimoriadne darilo, no to sa už nedá povedať o streľbe za tri body, kde mali veľmi nízku úspešnosť. „Je to jedna z hlavných príčin našej vysokej prehry. Absolútne nám nevychádzala streľba z diaľky. Premenili sme len dve trojkové pokusy z dvadsiatich. Na európskej úrovni to nestačí. Ak by nám padli o dve alebo tri strely viac a išli by sme domov s priateľným mankom,“ uviedol Jendrichovský.

Košičanky odohrali vo Francúzsku súťažný zápas po troch týždňoch, čo bolo hlavne zo začiatku cítiť na ich hernom prejave. Napriek krátkemu času na zohranie sa s družstvom sa však v dobrom svetle ukázala najnovšia posila Good Angels Helena Sverrisdóttirová. „Myslím si, že bola hlavnou iniciátorkou nášho návratu do zápasu. V čase, kedy sme stiahli manko súpera zo 16-bodov na šesť dala deväť bodov a z toho sedem v rade. Veľmi nám pomohla, pretože premenila trojku, po ktorej sme znížili náskok súpera pod desať bodov a dodalo nám to trochu optimizmu. Ešte jej však chvíľu potrvá aby sa ideálne zohrala s tímom, no ja som bol s jej výkonom spokojný,“ skonštatoval Jendrichovský.

Čaká ich finále skupiny

Už cez víkend čaká úradujúceho slovenského majstra domáci turnaj v EEWBL. Obzvlášť sobotný zápas proti mimoriadne kvalitnému súperovi bude dôležitým z pohľadu celkového umiestnenia pred play-off. „Potrebujeme s Beirutom vyhrať na to, aby sme potvrdili víťazstvo v skupine. Čaká nás mimoriadne ambiciózne družstvo, ktoré má úplne odlišný tím na domácu súťaž a na EEWBL, kde nie je obmedzený počet legionárok. Myslím si, že na našej palubovke by za nich mohlo v sobotu nastúpiť minimálne šesť Američaniek ak nie viac. Oni chcú veľmi postúpiť do Final Four a chcú ho organizovať. Povedal by som, že nás čaká finále skupiny a diváci sa majú na čo tešiť.

Formát turnaja sa oproti vlaňajšku zmenil. Po skončení základnej časti proti sebe nastúpia v play-off najlepšie štyri družstvá z oboch konferencií a víťazi postúpia do Final Four. Ak by sa doň Good Angels prebojovali záverečný turnaj hostiť nebudú, keďže ho organizovali vlani.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia