Košice v osemfinále do Francúzska s optimizmom a novou posilou

Publikované: 02.01.2018 Autor: SITA Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs TTT Riga (Lot.), tréner Jankovič (Foto: Ľubka Ištoňová)

Basketbalistky Košíc sa vo štvrtok predstavia v úvodnom zápase osemfinále Európskeho pohára FIBA žien na pôde francúzskeho klubu Basket Landes. Ten si svoju miestenku vybojoval v 1. kole vyraďovacej časti na úkor švajčiarskeho Fribourgu. Naopak, Good Angels si dopriali voľno navyše, kvalifikovali sa medzi najlepších 16 tímov ako posledný ôsmy nasadený.

Úradujúceho slovenského šampióna nečaká proti aktuálnemu tretiemu družstvu francúzskej ligy ľahká úloha, tréner Peter Jankovič však svojim zverenkám verí. „Majú dobrý tím, so slušnými legionárkami na čele s domácou reprezentantkou a hviezdou tamojšej súťaže Céline Dumercovou. Bude to náročné, ale ja verím, že máme kvalitu a skúsenosti, aby sme uspeli. Rozhodne pôjdeme na víťazstvo. Musíme byť pripravení aj na prehru, ale sme dosť skúsení, aby sme mohli zvíťaziť,“ povedal Jankovič pre agentúru SITA.

Ten bude mať vo Francúzsku k dispozícii všetky hráčky vrátane Američaniek, ktoré sviatky prežili v zámorí. Košice majú v kádri aj staronovú tvár, keď sa im v závere ročníka podarilo angažovať Islanďanku Helenu Sverrisdóttirovú. Tá si žlto-modrý dres obliekala aj v minulosti. „Pôsobila tu pred niekoľkými rokmi. Prišla nám vypomôcť najmä na túto fázu súťaže, tak dúfam, že nám pomôže. Do Francúzska teda pocestujeme v plnom zložení,“ uzavrel tréner Jankovič. Zápas osemfinále EP medzi Landes a Good Angels Košice je na programe vo štvrtok 4. januára od 20.00 h. Odveta v Košiciach bude o týždeň od 18.00 v Angel­s aréne.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 7/1 87,50%
2 BKM Lučenec 6/2 75,00%
3 Patrioti Levice 4/4 50,00%
4 Iskra Svit 3/4 42,86%
5 BC Prievidza 3/5 37,50%
6 MBK Baník Handlová 2/5 28,57%
7 Inter Bratislava 2/6 25,00%