Začiatok Streetball Tour 09 už v piatok na Lafranconi

Publikované: 30.04.2009 Autor: Michal Mašľany

Všetko ostatné športové dianie na Slovensku je v súčasnosti počas konania majstrovstiev sveta v hokeji v úzadí. V piatok a v sobotu sa však pokúsi do popredia posunúť aj basketbal a jeho outdoorová odnož streetball. V Pezinku sa v sobotu prvým duelom začne vyvrcholenie extraligy mužov, v ktorom si domáci Pezinčania zmerajú sily s Nitrou, a o deň skôr v Bratislave odštartuje populárna Stre­etball tour.

Streetball tour 2009 plagát (Foto: Basketland)

Prvé podujatie osemdielneho seriálu, organizovaného klubom MBK Karlovka a Slovenskou asociáciou športu na školách pod záštitu Slovenskej streetballovej asociácie ako otvorené majstrovstvá Slovenska v streetballe, sa uskutoční v jednom zo svojich tradičných miest – v areáli FTVŠ UK v Bratislave. Pre priaznivcov tohto pomerne nenáročného, populárneho a dynamicky sa rozvíjajúceho športu je pripravené zápolenie v šiestich kategóriách. V prvých dvoch budú bojovať žiaci základných škôl v rámci Streetball Cup-u ZŠ, v AND1 category sa predstavia chlapci do 19 rokov, v Koratex category muži nad 19 rokov a v známej OPEN MIX category zmiešané družstvá. Špecialitou Streetball Lafrancovi je šiesta kategória pre študentov a študentky Univerzít v rámci podujatia Kariéra.sk Univerzitné hry.

Svoje družstvo pozostávajúce zo štyroch hráčov musia záujemcovia prihlásiť najneskôr do stredy 29. apríla na oficiálnej stránke podujatia

Ružinovský streetball - Mondo Cup 2008 (Foto: Basketland)
basketland.sk alebo osobne v bufete na FTVŠ. V rámci turnaja má každý tím zabezpečené minimálne dva zápasy, celé podujatie sa bude konať na ôsmich hracích kurtoch v tradičnom streetballovom prostredí.

Oproti minulému roku sú v Streetball tour mierne pozmenené pravidlá, aby boli súboje medzi najlepšími ešte kvalitnejšie a spravodlivejšie ako tomu bolo v minulosti. Kompletné znenie pravidiel si môžete pozrieť rovnako na stránke BASKETLAND.SK. Najväčšou inováciou tohto roku je bodovací systém, vďaka ktorému si budú družstvá z jednotlivých podujatí Streetball tour odnášať nielen vecné ceny, ale aj body do priebežného poradia. Družstvo s najvyšším počtom bodov na konci vyhráva postup na svetové finále „Moscow Open 2009“, či lístky na NBA Europe Live Tour 2009.

Podujatie sa začne o pol deviatej prezentáciou hráčov a družstiev, o desiatej odštartujú samotné športové zápolenia. Finálové stretnutia sú naplánované od 16.00 do 18.00 a po nich bude nasledovať odovzdávanie cien a After Party v neďalekom PKO, za účasti kapiel: Para, Puding pani Elvisovej a Hudba z marsu. O

Basketland
kultúrny program v rámci podujatia sa postará DJ Spank a tanečné zoskupenia Hip-Hop Dance a Free dance generation. Fanúšikov určite potešia aj už tradičné súťaže zručností – AND1 Skills 1 on 1, AND 1 slam dunk contest a 3 pts. shooting, v ktorých budú môcť ukázať svoje umenie najlepší smečiari, dribléri či trojkári.
 


Diskusia