Duša Good Angels vraví o perfektnom roku, Vianoce strávi na športoviskách pod palmami

Publikované: 20.12.2017 Autor: Jozef Cyprián Foto: Ľubomíra Ištoňová

Daniel Jendrichovský, GM Good Angels Košice (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

S blížiacim sa koncom roka nastáva čas hodnotení. Obísť sme pochopiteľne nemohli jeden z najúspešnejších košických klubov, ktorým je dlhodobo Good Angels. „Anjelky“ prešli rokom 2017 bez jedinej domácej prehry a klubovú vitrínu doplnili o niekoľko cenných trofejí.

„V prvom rade si spomeniem na začiatok roka, ktorý bol celkom milý. Prešli sme prvé dve kolá FIBA Cupu a dostali sme sa do najlepšej štvorky. Čakali sme euroligistu, ale dostali sme veľmi silný Galatasaray. Chýbal kúsok a mohli sme ísť ešte ďalej,“ pustil sa do rekapitulácie roka 2017 generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Najcennejšou trofejou ukoristenou v tomto roku bola tá za prvenstvo vo Východeurópskej lige. Prestížny triumf umocnili oslavy po finálovom turnaji konanom na domácej palubovke Angels Arény.

„To bol fantastický turnaj, počas ktorého naša forma ďaleko predčila celú konkurenciu,“ zdôraznila hlava Good Angels. „ Aj preto to potom vyzeralo tak ľahko a vo finále sme porazili TTT Riga o 25 bodov. Veľmi ma potešilo, že sme si túto trofej vybojovali s takým prehľadom.“

GOOD ANGELS Košice - víťaz Východoeurópskej ligy (Foto: Jazvä)

Nasledovalo predĺženie bradatej série majstrovských titulov, pričom Čajky z Piešťan sfúkli vo finále hladko 3:0 na zápasy.

„Štrnásty titul brali všetci ako samozrejmosť, neboli sme v jednoduchej situácii. Nemali sme kompletný káder a na druhej strane stáli ambiciózne Piešťany. Som preto rád, že sme to zvládli,“ poznamenal D. Jendrichovský.

Po turbulentnom lete sprevádzanom hrozbou scenára o zániku značky Good Angels prišla parádna jeseň. Tím trénera Petra Jankoviča vyhral všetko, čo sa vyhrať dalo.

„Áno, zatiaľ sme splnili všetko, čo sme si predsavzali. Azda jediným malým mínusom bola prehra v tureckom Mersine, ktorá však napokon z pohľadu priameho postupu do osemfinále FIBA Cupu neznamenala nič. Inak sme vyhrali v podstate všetko v lige, FIBA Cupe i vo Východoeurópskej lige. Dievčatám teda nemám čo vyčítať a rok 2017 bol z nášho pohľadu bezchybný,“ zhodnotil Daniel Jendrichovský.

V tejto súvislosti sa na jazyk natíska otázka, či by mu toto všetko nechýbalo. Čo ak by vtedy v lete nepadlo rozhodnutie pokračovať? „Ja si to predstaviť viem. Deviateho júna som bol pevne rozhodnutý o uzatvorení kapitoly Good Angels. Zuzka Žirková sa však rozhodla, že to ešte potiahneme a pätnástka je krajšie číslo ako štrnástka.“

Kapitánka Anjelok už pred sezónou uviedla, že tento ročník predstavuje jej labutiu pieseň. Plynule však prechádza na trénerskú dráhu a v pozícii asistentky trénera vypomáha Petrovi Jankovičovi pri reprezentácii Slovenska do 16 rokov. Práve práca s mládežou je v prípade tandemu Jendrichovský – Žirková hlavnou výzvou budúcnosti.

„Rok 2018 bude jednoznačne o mládeži,“ avizuje Jendrichovský. „Chceme dokončiť transformáciu našej akadémie, s ktorou hráme tri európske súťaže a našich jedenásť družstiev hráva v štrnástich súťažiach. Našim cieľom je vychovať generáciu hráčok, akými boli Bálintová, Hruščáková či Jánoščíková. Iba takto môžeme slovenský basketbal udržať v európskej konkurencii. Cítime výpadok mladých hráčok a napraviť to môžeme iba poctivou a dlhodobou prácou.“

Radko Dvorščák, Peter Jankovič a Daniel Jendrichovský (Foto: Jazvä)

V tejto chvíli si však košický klub užíva mimoriadne pokojnú prípravu na vianočné sviatky. Výrazne tomu pomohol priamy postup do osemfinále FIBA Cupu, ktorý ušetril Anjelky od stresujúceho prvého kola play-off.

„Za posledných desať rokov si takúto predvianočnú pohodu nepamätám. Američanky mohli vycestovať domov o pár dní skôr a priamym postupom do osemfinále sme si zabezpečili bezstresové Vianoce bez nejakého zhonu,“ pousmial sa generálny manažér „žlto-modrého“ klubu.

O to ťažší však bude vstup do nového roka.

„To je pravda. Už štvrtého januára sa predstavíme na palubovke francúzskeho Basket Landes. Iste, ešte nepostúpili, ale prvý zápas vyhrali a myslím si, že doma postup potvrdia. Hneď na to odohráme dve domáce stretnutia Východeurópskej ligy, odvetný zápas Slovenského pohára a verím, že aj ďalšie kolo FIBA Cupu. Január bude teda brutálny,“ poznamenal D. Jendrichovský. A práve preto sa už nevie dočkať na každoročný relax, ktorý ho čaká na prelome rokov na slnečnom južnom pobreží USA.

„Moje sviatky sú trochu podivné. S rodinou odchádzame vždy 22. decembra na Floridu. Vianoce tak budeme oslavovať na Miami a užijeme si basketbalové zápasy Miami Heat aj Orlanda Magic, chceme ísť na zápas amerického futbalu Tampy Bay Bucaneers a možno aj na hokejovú Floridu Panthers,“ naznačil svoje plány, ktoré mu musí závidieť každý priaznivec športu. S tým však súvisí i predčasná oslava sviatkov roka s najbližšími.

„Štedrý večer si urobíme práve dnes. Teda dva dni pred odletom. Samotného 24. decembra sa budeme tváriť, že sú Vianoce, ale už to bude bez stromčeka a podobných vecí. Strávime ho na športoviskách. V Amerike je to predsa len trochu zvláštne, pretože namiesto jedlí sú tam ozdobené palmy. Ja to však každoročne vnímam ako možnosť relaxu po náročnom roku,“ dodal pre košiceonline.sk Daniel Jendrichovský.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 58:19
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE 57:6
03.07.2020
STL STL