Veľký šláger priniesol tvrdý boj, krvavé zranenie a ukončenie šnúry Interu

Publikované: 07.12.2017 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

KB Košice vs. BK Inter Bratislava, Radenko Pilčevič (3) (Foto: Jäzva)

Na jednej strane domáca neporaziteľnosť a šesťzápasová víťazná séria, na strane druhej líder tabuľky pýšiaci sa desiatimi duelmi bez prehry v rade. Súboj medzi KB Košice a Interom Bratislava predstavoval zároveň ostro sledovanú konfrontáciu dvoch najväčších kandidátov na majstrovský titul a jeho dôležitosť bola zrejmá obom stranám. Aj preto to bol v stredu na palubovke Angels arény v prvom rade neúprosný boj o každú loptu.

„Nebol to veľmi pekný zápas, ale bolo cítiť jeho dôležitosť,“ uviedol po víťazstve 92:82 tréner „Býkov“ Miljan Čurovič. „Stretli sa dve najlepšie mužstvá a obaja súperi vybehli na ihrisko s maximálnym nasadením. Pre nás je to naozaj cenné víťazstvo. Potvrdili sme svoju súčasnú pohodu a som rád, že sme si udržali domácu neporaziteľnosť. Pre nás je dôležité tešiť našich fanúšikov.“

O intenzite súbojov svedčí aj pomer faulov. Na domácej strane ich bolo dvadsať, tímu z hlavného mesta nadelili arbitri 31 faulov. Až piati hráči Interu nedohrali stretnutie pre päť faulov a kuriozitou bol samotný záver zápasu, kedy mal majster na palubovke iba štvoricu hráčov.

Levice deklasovali vonku Karlovku a naladili sa na Prievidzu

KB Košice vs. BK Inter Bratislava, tréner Oliver Vidin (Foto: Jäzva)

„Ja som to zažil na Slovensku prvýkrát, ale s tým sa musí počítať,“ okomentoval množstvo odpískaných faulov tréner Interu Oliver Vidin, ktorému očividne nesedel nepomer trestov na oboch stranách. „Môj názor je, že Inter ako majster by nemal mať odpísaných tridsať faulov, tri nešportové chyby a dve technické. Nastoľuje to otázku, aký status má Inter ako tím a klub. Nemyslím si totiž, že by sme urobili tridsať faulov. V tomto smere to podľa mňa malo byť vyrovnanejšie na obe strany, ale v poriadku – každý robí chyby a my sa musíme sústrediť na seba a svoj výkon. Ja teda vidím problém v našej hre a nikde inde. Ak budeme viac sústredení, tak môžeme čakať lepšie výsledky.

Skutočnosť, že Interisti dohrávali iba so štyrmi hráčmi súvisela v prvom rade s faulami, no zároveň aj s faktom, že na východ pricestovali bez dvojice Radoslav Rančík – Salih Nuhanovič. Nakoľko veľmi chýbal majstrovi líder jeho ofenzívy?

„Nemyslím si, že Rado chýbal. Je súčasť nášho systému a ak by tu bol, tak by sme mali možno viac možností v útoku, ale možno aj nevýhody, ktoré by súper mohol využiť. Taký hráč samozrejme chýba, ale nám chýbalo hlavne to sústredenie. Môže hrať i Rančík, môže hrať i Nuhanovič, no ak nebudeme koncentrovaní, tak nevyhráme,“ upozornil Vidin, podľa ktorého jeho zverenci jednoducho neodohrali zápas podľa vlastných predstáv. „Pred zápasom sme si pritom hovorili, že musíme hrať sústredene celých 40 minút. Ak sa stretnú dve porovnateľné tímy, tak rozhoduje to, kto sa koncentruje lepšie celý zápas.

KB Košice vs. BK Inter Bratislava, Michal Baťka (41) (Foto: Jäzva)

Najlepším strelcom Interu sa stal s devätnástimi bodmi pivot Michal Baťka, ktorý bol ešte v uplynulej sezóne košickým kapitánom.

„Košický tím i toto prostredie poznám veľmi dobre a hlavne pred zápasom sme sa pozdravili s množstvom ľudí. Keď však začal zápas, sústredil som sa len na pomoc Interu,“ vyslovil sa Baťka a v súvislosti s ukončením desaťzápasovej víťaznej série pridal: „Je možno dobré, že prehra prišla teraz a nie v nejakom rozhodujúcom zápase, ktoré by nás stálo miesto pred play-off. Prišli sme len s deviatimi hráčmi, ale až do samotného konca sme sa bili o víťazstvo. Ak by sme mali lepšie percento streľby, tak sme mohli aj vyhrať. Prehrali sme, ale je to len jeden z mnohých zápasov. Poučíme sa a ideme ďalej.“

KB Košice vs. BK Inter Bratislava, Svetozar Stamenkovič (41) (Foto: Jäzva)

Baťka si však musel v Košiciach vypočuť aj viacero negatívnych poznámok z hľadiska. Okrem samotného letného odchodu do Bratislavy totiž divákov podráždil aj jeho ostrý súboj z prvej štvrtiny, po ktorom zaliala tvár Svetozara Stamenkoviča krv.

„Bol to veľmi tvrdý zápas s množstvom faulov na oboch stranách. Osobne ma mrzí to zranenie Stamenkoviča, ale určite to nebolo nič úmyselné. Bola to vec zlomku sekundy, kedy mi nabehol na lakeť. Nikoho také momenty netešia a som rád, že sa vrátil a dohral zápas. Verím, že bude v poriadku,“ vravel po zápase úprimným tónom Baťka a ani samotný Stamenkovič nevidel v krvavom strete nejaký zámer. „To je basketbal a súboje patria ku každému športu. Je mi jasné, že zo strany Miša nešlo o úmysel a také veci sa pod košom stávajú. Mal som trochu smolu, ale pán doktor mi bolesť utíšil lokálnym anestetikom, zalepil mi to a mohol som sa tak vrátiť.

KB Košice vs. BK Inter Bratislava, Richard Körner (20) (Foto: Jäzva)

„Inter nám nič nedaroval a svedčí o tom aj počet faulov a vyfaulovaných hráčov,“ podčiarkol tvrdosť šlágra košický kapitán Richard Körner. „Zvládli sme to však takticky a som veľmi rád, že sme zvládli aj takúto fyzickú výzvu. Nehrali sme hru, ktorú by sme chceli hrať, ale bol to pre nás dôležitý silový test, v ktorom sme uspeli.

Körner oslavoval v deň zápasu proti lídrovi tabuľky 27. narodeniny a po víťazstve tak mal dvojnásobnú radosť. „Trénerovi som už deň pred zápasom vravel, že to by bol pre mňa najkrajší darček. Nie nejaký individuálny výkon, ale víťazstvo nad Interom. Som preto veľmi šťastný. Do šatne som doniesol nejaké koláče, ale čas na oslavy nie je. Už cez víkend nás totiž čaká ďalší veľmi ťažký zápas vo Svite.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

PHO PHO 72:83
22.06.2018
MIN MIN
ATL ATL 75:70
22.06.2018
CON CON
DAL DAL 101:72
22.06.2018
LAS LAS
LVA LVA 88:78
22.06.2018
NYL NYL
SEA SEA 72:63
22.06.2018
IND IND
CHI CHI 77:93
22.06.2018
WAS WAS
LAS LAS 24.06.2018 NYL NYL
IND IND 24.06.2018 CON CON
LVA LVA 24.06.2018 MIN MIN
CHI CHI 24.06.2018 PHO PHO
DAL DAL 24.06.2018 SEA SEA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Los Angeles Sparks 9/3 75,00%
2 Phoenix Mercury 10/4 71,43%
3 Seattle Storm 9/4 69,23%
4 Washington Mystics 8/5 61,54%
5 Connecticut Sun 7/5 58,33%
6 Dallas Wings 6/5 54,55%
7 Atlanta Dream 7/6 53,85%
8 Minnesota Lynx 6/6 50,00%
9 New York Liberty 4/7 36,36%
10 Las Vegas Aces 5/9 35,71%
11 Chicago Sky 3/9 25,00%
12 Indiana Fever 1/12 7,69%