VIDEO Anjelky zdolali Krasnojarsk a potvrdili postup zo skupiny

Publikované: 23.11.2017 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs. Enisey Krasnoyarsk (RUS), radosť lavičky (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice si na domácej palubovke poradili s ruským celkom Jenisej Krasnojarsk 77:61. Postup do vyraďovacej fázy už majú košické basketbalistky istý, pričom lepšie umiestnenie v celkovom poradí môžu získať ak sa im v Ružomberku podarí vyhrať vysokým rozdielom.

Začiatok duelu mal vyrovnaný priebeh, domáce hráčky si však v záverečných sekundách úvodnej štvrtiny dvoma úspešnými trojkovými pokusmi Deptovej a Stehlíkovej vytvorili 14-bodový náskok. V druhej desaťminútovke sa podarilo Krasnojarsku znížiť manko na rozdiel piatich bodov. Druhý polčas odštartovali lepšie košické basketbalistky, ktoré sa opäť dokázali dostať do výraznejšieho vedenia. V záverečnom dejstve sa postupne vyfaulovala trojica hráčok, na domácej strane Jurčenková, Stehlíková a Petersová, z družstva hostí museli po piatich fauloch nútene striedať Kiselevová a Dorovskikhová. Žlto-modré napokon triumfovali o 16-bodov.

Rozhodcovia pustili zvláštnu hru

Výborný výkon predviedla pivotka Good Angels Anna Jurčenková, ktorá zaznamenala 14 bodov a deväť doskokov. „Išli sme do zápasu s tým, že súper má veľkú kvalitu. O to viac nás teší, že sme doma uspeli. Uvidíme, či nám to bude stačiť na postup z lepšieho miesta, ešte je pred nami jeden zápas v Ružomberku,“ povedala Jurčenková.

Po polčase sa Košičanky sériou šiestich bodov a následne úspešnej trojky Žirkovej dostali do pohodlného vedenia, ktoré si už udržiavali do konca zápasu. „V prestávke nám tréner povedal, aby sme sa upokojili. Stále sme viedli o päť bodov a mali sme to dobre rozohrané. Sústredili sme vyslovene na náš výkon. Rozhodcovia pustili trochu zvláštnu hru, pretože sme nevedeli, čo je povolené a čo už bude posúdené ako faul. Bolo to však rovnaké pre obe strany,“ uviedla Jurčenková.

Žirkovú mrzí, že rozdiel nebol aspoň 20 bodov

Celkové skóre bude hrať v konečnom účtovaní veľmi dôležitú rolu a aj preto chceli Košičanky poraziť ruský celok čo najväčším rozdielom. „Vedeli sme do čoho ideme. Súper sa viackrát dokázal vrátiť do zápasu. My sme sa s tým ale dokázali vyrovnať. Rozdiel 16 bodov je pre nás veľmi pozitívny, škoda, že sme to nenatiahli aspoň na dvadsať, bolo by to ešte krajšie,“ skonštatovala kapitánka Zuzana Žirková, ktorá nastúpila po zranení a ešte nebola úplne fit. „Cítila som sa klasicky ako po chorobe. Verím, že každým zápasom sa to bude postupne zlepšovať.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC