Neúspešný úvod. Slovenky odštartovali kvalifikáciu prehrou v Bosne

Publikované: 11.11.2017 Autor: Basket.sk Foto: fiba.com

Bosna a Hercegovina vs. Slovensko, Tím Slovenska (Foto: fiba.com)

Slovenské basketbalistky majú za sebou neúspešný vstup do kvalifikácie ME 2019. Zverenky Petra Kováčika nepotvrdili úlohu favorita a v Sarajeve prehrali s domácou Bosnou a Hercegovinou 67:79. Možnosť na reparát budú mať Slovenky v stredu 15. novembra, keď v Ružomberku privítajú Island.

Domáce hráčky si vypracovali už prvej štvrtine päťbodový náskok, po prvom polčase viedli 41:35. Tretia desaťminútovka síce patrila zverenkám Petra Kováčika, ale záver zápasu im nevyšiel a nedokázali otočiť duel vo svoj prospech.

Domáce ťahala najmä Milica Deurová, ktorá aj vďaka štyrom úspešným trojkám nazbierala 27 bodov. Zo Sloveniek bola najúspešnejšia Sabína Oroszová, ktorá k 24 bodom pridala aj 12 doskokov.

Výsledok – A-skupina – sobota:

Bosna a Hercegovina – Slovensko 79:67 (21:16, 20:19, 14:16, 24:16)
Najviac bodov Bosny: Deurová 27 (4 trojky), Gajičová 15 (10 doskokov), Vrančičová 10
Zostava a body SR: Oroszová 24 (12 doskokov), Mištinová 12, Hruščáková 10 (11 doskokov), Felixová 4, Bartánusová 0 (N. Kováčiková 10, Jelenčíková 5, Dudášová 2, Hašková, Jakubcová a Janoščíková 0).
TH: 16/24 – 6/9, fauly: 18 – 24, trojky: 9 – 7, rozhodovali: Jovovič (Chorv.), Smiljaničová (Srb.) a Emlek (Turec.)

Výsledok druhého stretnutia A-skupiny:
Island – Čierna Hora 62:84 (15:22, 17:17, 8:22, 22:23)

Tabuľka A-skupiny:
1. Čierna Hora 1 1 0 84:62 2
2. Bosna a Hercegovina 1 1 0 79:67 2
3. Slovensko 1 0 1 67:79
4. Island 1 0 1 62:84 1

Slovenky vstúpili do duelu aktívnejšie, vypracovali si aj päťbodový náskok. Potom si tréner domácich Goran Lojo zobral oddychový čas a ten Bosne pomohol. Postupne náskok Slovenska zmazala a napokon ovládla prvú štvrtinu 21:16. Druhá desaťminútovka bola opäť ako na hojdačke.

Hostky dokázali vyrovnať a dokonca priebežne otočiť stav vo svoj prospech. Bosna však v závere zabrala a zásluhou troch úspešných trojok uzavrela prvý polčas so šesťbodovým náskokom. Domáce hráčky pokračovali v iniciatíve aj v druhej polovici zápasu. V 27. min viedli dokonca už o 9 bodov.

Následne si svoj prvý time out v stretnutí zobral aj tréner Sloveniek Peter Kováčik. Jeho zverenky sa v závere štvrtiny dokázali vrátiť do zápasu a skorigovať odstup súperiek na 4 body. Záverečná štvrtina Slovenkám nevyšla, domáce zúročili svoje skúsenosti a rozhodli v nej o hladkom triumfe 79:67.

7 Atlanta Dream 7/6 53,85%
8 Minnesota Lynx 6/6 50,00%