Barcelona sa chcela zbaviť hráčov, na súde neuspela a musí platiť milióny

Publikované: 06.11.2017 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twiter: Lewysko

Joey Dorsey (Foto: euroleague.net)

Vlaňajšia sezóna bola pre veľkoklub FC Barcelona zlá. Slávny tím skončil len na jedenástom mieste v Eurolige a aj v domácej lige pohorel, keď vypadol už vo štvrťfinálovej sérii s neskoršími víťazmi z Valencie.

Vedenie na to reagovalo rezolútne, keď prekopalo celý káder. Do tímu prišlo viacero veľkých posíl na čele s výborným francúzskym rozohrávačom Thomasom Huertellom, či jeho krajanom Kevinom Seraphinom, ktorý prišiel do katalánskej metropoly z NBA. Želané výsledky to ešte úplne neprinieslo. V ACB lige sú Barcelončania síce tretí, ale v Eurolige vyhrali len dva z piatich zápasov.

Všetko odštartoval post na instagrame

Rezolútne zásahy v kádri však priniesli ďalšie problémy. Ešte na začiatku roka sa manažment snažil zbaviť nadbytočného pivota Joeyho Dorseyho. Američan jednanie klubu zažaloval a na súde uspel. V praxi to znamená, že Barcelona musí tridsaťtriročného podkošového hráča zobrať späť do zostavy. K tomu mu musia vyplatiť zmluvu na jeden a pol milióna dolárov, pokutu 25 tisíc eur za poškodenie mena a ešte ich čakajú aj súdne trovy.

S Dorseym neboli v katalánskom veľkoklube spokojný dlhšie a už v januári mu vypovedali spomínanú dvojročnú zmluvu. Argumentom boli hráčove disciplinárne prehrešky. Vedenie klubu použilo ako dôkaz Dorseyho post na sociálnej sieti instagram, kde sa sťažoval na prácu tímových lekárov. Obvinil ich, že si roztrhol väzy v členku a oni mu hovorili, že to je len malé zranenie a nútili ho nastupovať cez bolesť. Vlaňajšiu sezónu americký basketbalista dohral v Turecku.

Asi poputuje do béčka za krajanom

Po rozviazaní zmluvu podal na Barcelonu žalobu, s ktorou s agentom uspeli. Reálne je minimálna šanca, aby sa Američan vrátil do FCB. Skôr ho čaká osud podobný jeho krajanovi Tyrusovi Riceovi. Reprezentant Čiernej Hory podpísal minulé leto s klubom dvojročný kontrakt, ale v tíme s ním nepočítajú. Jeho kontrakt má tiež hodnotu 1,5 milióna dolárov. Pred prebiehajúcim ročníkom dostal dve možnosti, buď si nájde nový tím sám, alebo pôjde do béčka. Jeho vysoký kontrakt nikto neprebral, preto zatiaľ trénuje len s rezervným tímom, v ktorého drese nehráva, lebo priestor dostávajú mladé nádeje.

Dorseyho situáciu môže zachrániť slávny Panathinaikos. Španielske médiá tvrdia, že Gréci by mali o Američana záujem. Pre aténsky klub hovorilo aj to, že ho trénuje bývalý barcelonský kouč Xavier Pascale. Cez víkend sa však objavili aj informácie, v ktorých Panathinaikos z rokovaní vycúval. Je preto otázne, ako to celé dopadne.

Ak sa Barcelone nepodarí s Grékmi dohodnúť, bude musieť do konca ročníka platiť ďalšieho hráča, ktorého nevyužíva.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK live
03.07.2020
CBK CBK
STT STT live
03.07.2020
LUC LUC
MBK MBK live
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE live
03.07.2020
STL STL