Mištinová: V Krasnojarsku sme odohrali zatiaľ najlepší zápas

Publikované: 03.11.2017 Autor: Patrik Fotta Foto: fiba.com

Enisey Krasnoyarsk (RUS) vs. MBK Ružomberok (Foto: fiba.com)

Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali v Krasnojarsku zatiaľ svoj najlepší duel v aktuálnom ročníku Pohára FIBA. Na palubovke ruského celku prehrali tesne 52:55 a hoci im nevyšila úvodná polovica zápasu, v tretej štvrtine súpera prevalcovali 19:6 a boli blízko k senzačnému výsledku.

Z pohľadu defenzívy odohrali ružomberské basketbalistky výborný zápas, keď súperovi na jeho vlastnej palubovke dovolili len 55 bodov. „Určite to bol zatiaľ náš najlepší zápas vo FIBA Cupe, keďže sme boli veľmi blízko víťazstvu. Myslím si, že sme podali veľmi dobrý kolektívny výkon,“ povedala hráčka MBK Miroslava Mištinová.

Tretia štvrtina bola pre ňu záhadou

Doposiaľ sa Ružomberčankám príliš nedarilo v úvode druhých polčasov, no duel v Rusku bol z tohto pohľadu úplne odlišný. „Priznám sa, že je to pre mňa veľká záhada, že sme dokázali tretiu štvrtinu uhrať takýmto štýlom. Doteraz bola vždy tretia štvrtina v každom zápase z našej strany katastrofálna. Nič špeciálne sme si v šatni nepovedali ani sme nezmenili našu hru, jednoducho to prišlo samo,“ skonštatovala Mištinová.

Rozhodujúce momenty zápasu prišli v záverečnej štvrtine, no na výsledok mala vplyv aj jeden konkrétny štatistický ukazovateľ. „Ak by sme v celom zápase nespravili 35 strát tak by to bolo úplne o niečom inom. V štvrtej štvrtine sme sa neustále naťahovali a striedali vo vedení, bohužiaľ to napokon vyšlo tak, že z víťazstva sa tešili domáce hráčky.“

Enisey Krasnoyarsk (RUS) vs. MBK Ružomberok, Miroslava Mištinová (13) (Foto: fiba.com)

Páčila sa jej hala

V chladnom Krasnojarsku príliš mnoho krásy z mesta ružomberské basketbalistky nevideli. "Nemali sme príliš veľa možností si obísť mesto. Bolo to pre nás časovo náročné, ale to čo sme videli bolo pekné. Je tam však veľká zima. Čo sa týka samotnej haly je to v podstate zimný štadión, takže je to obrovská hala, ktorá je veľmi pekná zvonku aj zvnútra, "uviedla Mištinová.

Najbližšie cestujú Ružomberčanky na palubovku tureckého Mersinu, s ktorým prehrali v prvom kole 64:87. „Myslím si, že v odvete to bude z našej strany podstatne lepšie. Každým zápasom sa viac a viac zlepšujeme a je to vidieť aj na výsledkoch. Nám hráčkam dávajú tieto zápasy strašne veľa, keďže FIBA Cup je úplne iná súťaž ako slovenská liga. Sú tam oveľa ťažšie zápasy, z ktorých získavame množstvo skúseností.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia