VIDEO Good Angels vyplatili bývalému trénerovi mládeže takmer 15-tisíc eur

Publikované: 03.11.2017 Autor: Patrik Fotta Foto: Jäzva

JUDr. Róbert Jano, bývalý prezident GOOD ANGELS Košice (Foto: Jäzva)

Úradujúcemu slovenskému majstrovi Good Angels Košice hrozilo zastavenie činnosti pre spor s bývalým trénerom mládeže Jaroslavom Škapincom starším. Ten obvinil klub z nevyplatenia časti mzdy v čom mu arbitrážna komisia vyhovela a Good Angels nariadila zaplatiť čiastku vo výške 14 500 eur.

K celej veci sa vyjadril Róbert Jano, ktorý bol v čase začiatku kauzy prezidentom Good Angels Košice a v súčasnosti nezastáva v klube žiadnu funkciu. „Pán Škapinec mal s klubom uzavretú zmluvu na určité hracie obdobia. Ešte pred tým v roku 2008 odkúpil Daniel Jendrichovský práva od klubu Viktória za milión korún. Konečným prijímateľom peňazí bol jeho syn Jaroslav Škapinec mladší,“ povedal Jano.

Konanie aj na okresnom súde

Škapinec starší mal s klubom podpísanú zmluvu na posledný rok, pričom podľa Jana existovali dve zmluvy. „Jednu z nich pán Jendrichovský svojou ľudskou chybou nerozviazal a druhá fungovala desať mesiacov, počas ktorých Škapinec trénoval deti. Za ten čas bral pán Škapinec 750 eur a ani raz nepýtal ďalších tisíc eur z druhej zmluvy, ktorá nebola rozviazaná. Po ďalších troch mesiacoch zažaloval klub o sumu 10-tisíc eur, ktorú mu vraj klub dlhuje,“ uviedol Jano.

Kauzu prešetrovala arbitrážna komisia takmer tri roky. „Po dvoch rokoch bez toho aby boli vypočutí svedkovia rozhodli od stola, že Good Angels je povinný uhradiť 14 500 eur s úrokmi a trovami. Aby to nebolo málo, v tej istej veci prebieha konanie na okresnom súde v Starej Ľubovni, kde je sídlo spoločnosti. V polke januára by sme tam mali ísť pojednávať vo veci, ktorú už má pán Škapinec vyplatenú, pretože do dnešného dňa nedali návrh na okresný súd, aby to bolo zastavené,“ skonštatoval Jano.

Zvažujú trestné oznámenie

Podľa ex-prezidenta klubu je za všetkými zmluvami syn bývalého trénera Jaroslav Škapinec mladší. „On mi do očí povedal, že Dano Jendrichovský urobil chybu a tak to bude. Veľmi ma mrzí, že tie peniaze v konečnom dôsledku budú chýbať práve deťom a mládeži Good Angels. Veľmi im k tomu gratulujem. Z môjho pohľadu je to vrchol arogancie a nespravodlivosti voči mládeži.“

Klubu hrozilo aj zastavenie činnosti, no po zaplatení sumy, ktorú určila arbitrážna komisia môže fungovať ďalej. „Aj napriek tomu, že už v klube nie som podám mu pomocnú ruku a verím, že spravodlivosti bude učinené za dosť. Či už to bude trestným oznámením alebo inými právnymi krokmi, ktoré sa budú zvažovať, ale určite to nie je posledné slovo v tejto veci,“ uviedol Jano.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia