Očami Stevana Tota: Som prekvapený, že Košice slabo bránia

Publikované: 21.10.2017 Autor: Stevan Tot

KB Košice (Foto: Lukáš Droppan)

Pozeral som viacero zápasov a bol som mierne v šoku z výkonov Košíc na palubovkách súperov. Príchodom Pilčeviča prišiel skúsený rozohrávač, ale na túto pozíciu majú teraz v tíme troch podobných basketbalistov. Trénera Čuroviča čaká ťažká úloha, keď musí udržať egá obvodových hráčov, aby im to zapadlo smerom k ambíciám, ktoré v klube majú. Najviac som však prekvapený z toho, že Košice veľmi slabo bránia a chýba im lepšie nasadenie.

Minule som sa zabudol vyjadriť ku Karlovke, ktorá má peknú filozofiu so slovenskými hráčmi. Hneď však musím dodať, že bohužiaľ bez dvoch, troch cudzincov sa neposunú vyššie. Tím zložený z mladých Slovákov bude vždy len na hranici postupu do play-off.

Zaujala ma ešte hra Spišskej Novej Vsi, ktorá chce predvádzať jednoduchý basketbal, čo nie je úplne reálne, keď nemáte vysokú kvalitu. Páči sa mi, že v klube dávajú priestor mladým hráčom, ale nedá sa hrať len jednoduchý basketbal. Dnešný basketbal má svoje štandardy, ktoré treba dodržať, aby sa hráči zlepšovali.

Sklamaný som z Handlovej. Videl som ju v zápase v Bratislave proti Interu a jej výkon bol katastrofálny. Nič im nefungovalo. Tréner Kruno Krajnovič sa môže snažiť, ale chýba mu v kádri kvalita.

Máme za sebou už aj prvé kolá Euroligy, kde sa ukazuje, že odišlo mnoho kvalitných Európanov ako Bogdan Bogdanovič či Miloš Teodosič, ale aj Američanov do NBA, či už Shane Larkin, Epke Udoh a iní. Najlepšia klubová súťaž na starom kontinente tým značne utrpela na kvalite, čo je škoda. Kluby veľmi ťažko nahradia podobne talentovaných basketbalistov. Euroliga bude o niečo slabšia oproti skvelej minulej sezóne.

V NBA ma ako každého basketbalového fanúšika rozosmutnilo strašné zranenie Gordona Haywarda z Bostonu. Bolo to hrozné, zatienilo to celý úvod sezóny. Som zvedavý, v akej forme sa vráti. Určite mu ale držím palce, lebo je to výborný basketbalista.

Očami Stevana Tota: Zaujali ma Žilina a Grznár. Nepáči sa mi ľahostajná obrana

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia