K. Zohnová: Víťazstvo nad Toruňom nám môže pomôcť v ďalších zápasoch

Publikované: 20.10.2017 Autor: Tomáš Horký

Kateřina Zohnová, Piešťanské Čajky

Piešťanské Čajky zaknihovali historicky prvé víťazstvo v Eurocupe na domácej palubovke. V stredu v Diplomat aréne zvíťazili nad poľským tímom Energa Toruň tesne 77:73. Čajky najbližšie čaká v Eurocupe ďalší domáci zápas, keď budúcu stredu privítajú rumunský klub ACS Sepsi-SIC (Rum.). Ešte predtým ich ale čaká atraktívny zápas v extralige, keď v sobotu privítajú v Diplomat aréne MBK Ružomberok.

Tréner Pospíšil je hrdý na svoj tím

Basketbalistky z kúpeľného mesta zvládli nesmierne dôležitý zápas vzhľadom k ďalšiemu vývoju v D-skupine Európskejo pohára FIBA. Ak chceli Piešťanky pomýšľať na postup, potrebovali zvíťaziť. To sa im v nervydrásajúcom stretnutí v Diplomat aréne podarilo a zvíťazili 77:73. „Nebol to z našej strany perfektný zápas. Rozhodujúce však bolo, že kľúčové okamihy dopadli lepšie pre nás. Keď sme potrebovali skórovať, tak sme dokázali tie body dať. Hrali sme dobre v obrane, čo bolo tiež rozhodujúce. Som hrdý na svoj tím. Ukázali sme tímovú robotu, nebolo to o jednej alebo hráčkach. Víťazstvo nás veľmi teší,“ uviedol po stretnutí tréner Čajok Martin Pospíšil, no taktiež priznal, že víťazstvo sa nerodilo úplne ľahko: „Síce mali zápas v prvom polčase pod kontrolou, vstup do druhého dejstva sme mali zlý. Presne sme sa dopustili chýb, na ktoré sme sa upozorňovali. Je však dôležité pre charakter družstva, že sme sa vzchopili a v krízových momentoch sme sa prezentovali ako tím a zvládli sme aj kľúčové veci v obrane,“ vyzdvihol kolektívny výkon tréner Čajok.

O výhre rozhodol bojovný tímový výkon

Veľkým plusom bolo, že piešťanský tím hral ozaj kolektívne a hráčky bojovali jedna za druhú. Práve to bolo základom víťazstva, ktoré je pre piešťanský klub historicky prvé na domácej palubovke, keďže doposiaľ sa v minulých sezónach darilo Piešťankám vyhrávať len na ihrisku súperov. „Vedeli sme, čo Toruň bude hrať a boli sme na nich dobre pripravené. Hlavné bolo, že sme hrali tímovo. Bojovali sme, pomáhali sme si a tým sme to vyhrali. V druhom polčase sme síce začali zle, ale podarilo sa nám to otočiť. Dôležité bolo, že nám padali aj ťažké strely, čo nás povzbudilo a hlavne nás to držalo v zápase,“ uviedla Kateřina Zohnová.

Čajky budú chcieť na víťazstvo s Toruňom nadviazať aj budúcu stredu, kedy v Diplmomat aréne budú hostiť rumunský tím ACS Sepsi. Pre piešťanský tím pôjde o ďalší dôležitý duel a rozhodne v ňom chcú zvíťaziť. „Určite nám môže víťazstvo nad Toruňom veľmi pomôcť. Potrebovali sme vyhrať, aby sme mali šancu na postup zo skupiny, ktorá je veľmi ťažká. Teraz sa musíme sústrediť na každý zápas a určite bude dôležité vyhrať budúci týždeň s rumunským tímom ACS Sepsi,“ dodala K. Zohnová.

V sobotu extraligový šláger s Ružomberkom

Nabitý program Čajok pokračuje aj v slovenskej extralige. Už v sobotu budú Piešťanské basketbalistky hostiť rivalky z MBK Ružomberok. Určite pôjde o zaujímavú konfrontáciu, keďže pôjde o súboj tohtoročných účastníkov Európskeho pohára a vzájomné stretnutia ponúkajú vždy kvalitný basketbal.

Najbližší program Piešťanských Čajok:
21.10. (sobota) o 18:00 – Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok – extraliga
25.10. (streda) o 18:00 – Piešťanské Čajky – ACS Sepsi (Rum.) – Eurocup

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia