Roztrhnuté väzy v kolene a vykĺbené rameno, aj taký bol šláger Real - CSKA

Publikované: 20.10.2017 Autor: Peter Jačiansky Foto: euroleague.net

Real Madrid (ESP) vs. CSKA Moskva (RUS), Luka Dončić (7) (Foto: euroleague.net)

Grécky kouč CSKA Moskva Dimitris Itoudis nebol po zápase v Madride nadšený, jeho tím predviedol asi najhorší výkon za posledné roky. Moskovčania nazbierali spolu sedemnásť stratených lôpt a za celý priebeh stretnutia zaznamenali len päť asistencií.

Z herného hľadiska sa hostia vyrovnali svojmu súperovi len v tretej časti hry, ktorú vyhrali 20:11. Zvyšok duelu však opanovali hráči Realu Madrid. „Súper bol lepší ako my a chcem mu pri tejto príležitosti zagratulovať. Dnes sme boli veľmi zlí. Rozprávať sa o tom, že či sa umiestnime do štvrtého miesta a získame výhodu domáceho prostredia, nemá význam. S takýmto výkonom nepatríme ani medzi osem najlepších tímov. Teraz sa musíme rozprávať o tom, ako prežijeme ďalší deň a ďalší tréning,“ hromžil kormidelník Moskovčanov.

Solídny výkon predviedol krídelník Will Clyburn, ktorý prišiel do CSKA pred začiatkom tejto sezóny. K pätnástim bodom pridal aj deväť doskokov a v tretej štvrtine ťahal svoje mužstvo. Okrem neho to však bola bieda. Katastrofaálny zápas odohral Nando De Colo, ten premenil len jediný strelecký pokus z poľa. „Boli sme na úplne inej úrovni, v ofenzíve aj v defenzíve. Musíme sa dať dokopy a zlepšiť sa,“ skonštatoval Cory Higgins.

Real Madrid nastrieľal o sedem trojok viac a tento 21-bodový rozdiel bol v konečenom dôsledku rozhodujúci. K najlepším hráčom na palubovke opäť patril Luka Dončić, ktorý sa síce trápil pri streľbe z poľa (2/8), ale premenil deväť z jedenástich trestných hodov. Pri držaní lopty rozumne vyhľadával kontakt, a tak sa mu podarilo nazbierať osem plusových faulov. „Počas celého zápase sme predvádzali dobrú obranu a boli sme konzistentí. Tiež sme si rozumne posúvali loptu a otvorené strely sme premieňali s dobrou úspešnosťou,“ zhodnotil duel tréner kráľovského klubu Pablo Laso.

Madridský klub napokon vyhral 82:69, avšak v stretnutí prišiel o dvoch dôležitých hráčov. Pri obrannom zákroku si vykĺbil rameno naturalizovaný slovinský reprezentant Anthony Randolph, ktorý by mal podľa prvých správ chýbať tri až štyri týždne. Omnoho horšie sa to skončilo pre srbského pivota Ognjena Kuzmića, tomu sa pri manévrovaní pod košom dostalo ľavé koleno do neprirozdenej polohy. Už v prvom momente bolo pri pohľade na Kuzmića zrejmé, že pôjde o vážne zranenie. Srb si rozhtrhol predný skížený väz a zrejme sa pre neho sezóna 2017/18 skončila.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 67:37
03.07.2020
LUC LUC
MBK MBK 58:19
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE 57:6
03.07.2020
STL STL