M. Pospíšil: Hatay nám ukázal, kde sa nachádza európska špička

Publikované: 14.10.2017 Autor: Tomáš Horký Foto: fiba.com

Hatay BB vs. Piešťanské Čajky, Tréner Martin Pospíšil (Foto: fiba.com)

Piešťanské Čajky majú za sebou prvý duel v Eurocupe, keď vo štvrtok nastúpili v Turecku proti tímu Hatay BB. Domáci tím ukázal Piešťankám svoju silu a zvíťazil 82:58. Čajky však teraz čakajú tri domáce stretnutia v rade a najbližšie privítajú už budúcu stredu poľský tím Energa Toruň. O stretnutí s Hatayom i o najbližšom programe sme sa porozprávali s trénerom Čajok Martinom Pospíšilom.

Vystúpenie v základnej skupine Európskeho pohára FIBA ste odštartovali pekne zostra. Na palubovke silného tureckého Hatayu ste prehrali 58:82. Čo vám ukázal prvý zápas proti favoritovi skupiny?

Hatay nám ukázal, kde sa asi nachádza špička európskeho basketbalu. Predviedol nám veľkú kvalitu, rozdiel v rýchlosti, silovosti, vyspelosti či koncentrácii. Pocítili sme to od prvého momentu. Väčšina našich hráčok nehralo veľa zápasov proti podobnému súperovi a na to sme doplatili. Dievčatá boli nervóznejšie ako obvykle, začali sa chopiť chyby, ktoré inak nezvykneme robiť. Chýbal nám obranný doskok, chýbali nám body z vnútorného priestoru a taktiež nás poznamenale nízka strelecká efektivita. Toto všetko sa zhrnulo do rozdielu 24 bodov, čo je asi reálny stav.

Hatay patrí k elitným tureckým klubom a sila jeho tohtoročnej súpisky značí, že majú tie najvyššie ambície, či už v domácej lige, alebo v Eurocupe…

Podľa ich súpisky, aj toho čo sme zažili na palubovke môžu pokojne pomýšľať na finále Eurocupu a budú patriť k favoritom tureckej ligy. Je to tím na top úrovni a hráčky ako Paris, Ozturk, Snitsyna, Abdelkader, či Mitchell to len potvrdzujú.

Domáci fanúšikovia vytvorili v miestnej aréne ozaj skvelú atmosféru, ktorá je v Turecku bežná. Ako ste vnímali kulisu, ktorú väčšina z tímu možno zažila po prvýkrát?

Pred dvomi rokmi v Adane bola podobne famózna atmosféra, ale toto bolo ešte epšie. Každá jedna hráčka, či člen realizačného tímu mohol na vlastnej koži pocítiť, čo bežne na Slovensku nezažijeme. Bolo skvelé, ako ľudia hnali svoje hráčky za úspechom a ako s nimi preživali, každú jednu situáciu. Dá sa povedať, že to bolo také pravé turecké peklo. Doprial by som každému, aby niečo podobné zažil.

Žreb základnej skupiny D rozhodol, že Piešťanské Čajky teraz v Eurocupe odohrajú tri stretnutia na domácej palubovke. Pôjde o kľúčovú pasáž, kde sa bude rozhodovať o šanciach na postup do vyraďovacej časti?

Vedeli sme už pred začiatkom zápasov v skupine, že Hatay bude najväčší favorit na postup zo skupiny a s kým sa bude dať hrať bude Toruň a Sepsi. To sú zápasy, na ktoré sa chceme koncentrovať a prikladáme im maximálnu dôležitosť. V sobotu nás ešte čaká v domácej lige Šamorín, čo nechceme podceniť a následne v stredu privítame doma Toruň.

Práve stredajší duel s poľským protivníkom Energa Toruň bude dôležité zvládnuť, aby ste si mohli zachovať šance na postup. Čo bude dôležité, aby ste boli úspešní?

Tam bude skutočný mentálny tlak, pretože to bude zápas, ktorý chceme zvládnuť. Kvalita nášho protivníka je tiež výborná, patria medzi jedno z šiestich najlepších družstiev v silnej poľskej lige. Určite sa ideme pobiť o víťazstvo a verím, že nám aj fanúšikovia v Diplomat aréne pomôžu. Bude dôležité, aby sme využili skúsenosti zo zápasov s Polkowicami, či Hatayom. Podstatné bude, aby sme udržali koncentráciu počas celých 40 minút. Nemôžeme si dovoliť vypustiť ani minútu.

Ďalší program Piešťanských Čajok v D-skupine Európskeho pohára FIBA žien 2017/2018:
Streda 18. októbra: Piešťanské Čajky (SR) – MKS Katarzynki Toruň (Poľ.) /18.00/
Streda 25. októbra: Piešťanské Čajky (SR) – ACS Sepsi-SIC (Rum.) /18.00/
Streda 1. novembra: Piešťanské Čajky (SR) – Hatay BSB (Tur.) /18.00/
Streda 22. novembra: MKS Katarzynki Toruň (Poľ.) – Piešťanské Čajky (SR) /18.00/
Štvrtok 30. novembra: ACS Sepsi-SIC (Rum.) – Piešťanské Čajky (SR) /18.00/

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia