Suja: Zaplatili sme nováčikovskú daň

Publikované: 12.10.2017 Autor: Patrik Fotta Foto: fiba.com

MBK Ružomberok vs. Enisey Krasnojarsk (RUS), Olha Yatskovets (23) (Foto: fiba.com)

Basketbalistky MBK Ružomberok sa po rokoch vrátili do pohárovej Európy domácim zápasom proti ruskému celku Enisey Krasnojarsk. Napriek prehre 64:87 sa Ružomberčanky za svoj výkon hanbiť nemusia.

Prvá štvrtina priniesla z oboch strán otvorený basketbal a najmä zaplneným tribúnam sa musela ofenzívna hra páčiť, navyše domáce ju vyhrali 26:24. Do polčasovej prestávky však išli s miernym 6-bodovým náskokom hosťujúce hráčky. V tretej štvrtine sa už naplno prejavili väčšie skúsenosti a kvalita na strane Rusiek. Vedenie o vyše 20 bodov si udržali až do konca a domov si tak odniesli skalp nováčika v EuroCupe FIBA. „Myslím si, že výsledok je pre nás krutý. Zaplatili sme nováčikovskú daň, keďže asi 80 percent dievčat nehrali takýto zápas. Boli sme možno trochu prekvapení z rýchlosti hry. Nepodali sme dobrý výkon v obrane v priebehu celého zápasu. Treba ale na druhej strane povedať, že súper predviedol veľmi kvalitný výkon. Našli recept na všetko, čo sme proti ním skúšali. Ideme však ďalej, nemôžeme teraz plakať, pretože v stredu nás čaká ďalší zápas a pevne veríme, že už nebudeme mať taký prehnaný rešpekt,“ povedal tréner Liptáčok Juraj Suja.

Spokojnosť najmä s Janoščíkovou a Campbellovou

V ružomberskom drese sa najviac v útoku darilo Beáte Janoščíkovej, ktorá k 16 bodom pridala aj 5 doskokov a 6 asistencií. „Z pohľadu útočnej fázy bola Bea jednou z dvoch hráčok, ktoré splnili svoj štandard spoločne s Campbellovou. Obe spolu v útoku spolupracovali veľmi dobre, takže s nimi môžem vydariť spokojnosť. samozrejme som rád, že to tam Beáte padlo, pretože sa dobre skoncentrovala na zápas. Je to však malá náplasť na to, že v obrane sme prepadli ako tím,“ uviedol Suja.

Brownová si zrejme privodila výron

Budúcu stredu čaká ružomberské basketbalistky v rámci FIBA Cupu opäť súboj na domácej palubovke. Zverenky trénera Suju zabojujú proti tureckému Mersinu. „Je to veľmi kvalitný tím, ktorý ťahajú najmä dve americké legionárky so skúsenosťami z WNBA. Očakávame veľmi ťažký zápas, keďže v prvom kole dokázali zdolať Košice. Ja verím, že predvedieme podstatne lepší výkon. Dievčatá do toho pôjdu s čistou hlavou a s tým, že to pre nich nebude také úplne nové ako proti Krasnojarsku.“

Ružomberčanky by mali byť proti Mersinu v kompletnom zložení, hoci jedna z legionárok si privodila v zápase s ruským súperom menšie zranenie. „My sme v podstate s Krasnojarskom boli prvýkrát v sezóne vrátane prípravy v kompletnom zložení. Bohužiaľ už v prvej štvrtine stúpila Brownová nejakej protihráčke na nohu a mala s tým problémy. Pevne veríme, že do stredy sa dá do poriadku. Asi je to klasický výron, nejaké menšie podvrtnutie, takže snáď sa z toho rýchlo zotaví,“ uviedol Suja.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia