Good Angels s vydareným vstupom do EEWBL. Boli to tri povinné víťazstvá, tvrdí tréner Jankovič

Publikované: 25.09.2017 Autor: SITA Foto: Ľubomíra Ištoňová

Good Angels Košice - Yakin Dogu Üniversitesi (TUR), tréner Jankovič (Foto: Ľubka Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice majú za sebou úspešný vstup do Východoeurópskej ligy (EEWBL). Obhajkyne celkového triumfu z ostatného ročníka na úvodnom turnaji v rámci A-skupiny v lotyšskom meste Liepaja zvíťazili vo všetkých troch dueloch. V piatok si poradili s domácim družstvom Liepajas Papirs/Lsss 76:52, o deň neskôr triumfovali nad litovským družstvom Kibirkštis Vilnius 73:64 a v nedeľu uspeli aj proti holandskému tímu FSG Royal Eagles 86:58.

„Vstup do Východoeurópskej ligy hodnotím pozitívne, keďže sme získali tri, dá sa povedať, povinné víťazstvá. Určite sme tam mali veľa minút, ktoré nám ukázali, že ideme dobrou cestou, ale boli tam aj veci, na ktorých musíme ešte popracovať. V konečnom dôsledku môže zavládnuť určitá spokojnosť, pretože sme splnili cieľ, s ktorým sme do Lotyšska odcestovali,“ povedal pre agentúru SITA tréner Good Angels Peter Jankovič.

Kouč 14-násobného slovenského majstra zhodnotil aj to, ktorý zápas bol v úvode EEWBL najťažší. „Ťažko povedať. Možno nedeľný proti holandskému FSG Royal Eagles. Aj keď výsledkovo to tak nevyzeralo, ale nastúpili sme proti mladému súperovi, ktorý hral 40 minút zónu a trošku sme sa vytrápili. Ak by som to však mal porovnať kvalitatívne, tak najťažší duel sme odohrali v sobotu proti Vilniusu,“ pokračoval Jankovič.

Následne úspešný vstup do Východoeurópskej ligy okomentoval tréner Good Angels aj z výkonnostného hľadiska. „Všetky zápasy zvládli moje zverenky výborne, pretože sme v každom jednom zvíťazili. Čo sa týka dodržania taktických pokynov, tak najlepšie zvládli zrejme posledný duel proti FSG Royal Eagles, aj keď prvý polčas nebol ešte úplne podľa našich predstáv. Myslím si však, že ten druhý už spĺňal prísnejšie kritériá.“

Na zverenky Petra Jankoviča v rámci A-skupiny EEWBL najbližšie čaká druhý turnaj od 1. do 3. decembra v tureckom Izmire. „Stretneme sa tam s domácim družstvom Bornova Becker a so švédskou Luleou. Budú to zrejme najťažšie zápasy v skupine. V nedeľu tieto dva tímy odohrali medzi sebou stretnutie, v ktorom Lulea vyhrala v predĺžení len o bod, takže tam to bude náročné. Navyše teraz ešte neboli v plnom zložení, takže určite budú mať svoju kvalitu ako aj všetky ostatné tímy.

Good Angels po úvodnom vystúpení v EEWBL čaká v sobotu 30. septembra prvý zápas v rámci nového ročníka najvyššej domácej súťaže. Na vlastnej palubovke v Angels aréne privítajú družstvo BKM Junior UKF Nitra.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia