VIDEO Lotyši zdolali Čiernohorcov, Rusko porazilo Chorvátsko

Publikované: 10.09.2017 Autor: Basket.sk Foto: fiba.com

Lotyšsko - Čierna Hora, Janis Timma (10) (Foto: fiba.com)

Nedeľa na turnaji RuroBasket 2017 znamená pokračovanie bojov v osemfinále play off. Aj dnes sa v hale Sinan Erdem Arena v tureckom Istanbule odohrajú štyri stretnutia a my spoznáme súperov pre tímy, ktoré postúpili do štvrťfinále už včera. Do štvrťfinále už postúpili Slovinsko, Nemecko, Taliansko a Grécko.

Zápas Lotyšov s Čiernohorcami začal ešte pred obedom a na úvod sa zdalo, že to bude vyrovnaný duel. Po 5 minútach bol stav skóre 7:8, no prišla šnúra 8:0 a Lotyši sa dostali do vedenia. Prvá štvrtina nakoniec skončila 27:15. V ďalšej časti hry najprv Čiernohorci znížili na rozdiel troch bodov, no Lotyši pridali a pôvodný náskok dokonca navýšili, keď polčas vyhrali o 16 bodov v pomere 53:37. Druhý polčas začal niekoľkými trojkami z oboch strán, ale rozdiel v skóre sa príliš nemenil. Postupom času ale prevzali opraty zápasu opäť Lotyši a ich náskok narastal a narastal. Čiernohorci prehrali tretiu časť hry 29:15. Lotyši to dotiahli až k 100-ke, vyhrali 100:68, keď pred koncom vyhrávali aj o 35 bodov.

V polovici prvej štvrtiny druhého nedeľňajšieho osemfinále mali Srbi už 13 bodový náskok, Maďarom sa ho podarilo skresať, ale štvrtinu prehrali 24:16. Počas druhej časti hry dokázali Maďari znížiť niekoľko krát na rozdiel 4 bodov, ale Srbi vždy zas náskok natiahli, polčas skončil 48:41. Druhá polovica zápasu začala prevahou Srbov, ktorí navýšili svoj náskok a súperom nedali šancu, tretia štvrtina skončila 21:12 pre Srbov. V poslednej časti hry sa Maďari dokázali Srbom priblížiť na 7 bodov, ale to bolo všetko, Srbi záver duelu s prehľadom kontrolovali a vyhrali 86:78.

V zápase medzi mužstvami Španielska a Turecka lepšie začali Španieli, postupne si vypracovali 9 bodový náskok, štvrtina skončila 19:10. Druhá štvrtina bola celkom vyrovnaná a Turci vyhrali štvrtinu o 1 bod. Polčas skončil 33:25 pre Španielsko. Aj po zmene strán sa štvrtina hrala skoro vo vyrovnanom tempe, Turci vyhrali štvrtinu 18:16. V poslednej štvrtine Španieli znova prepli na vyššie obrátky, štvrtinu vyhrali 24:13. Zápas skončil 73:56 pre Španielov.

V poslednom osemfinálovom zápase sa stretli mužstvá Chorvátska a Ruska. V prvom polčase boli o niečo aktívnejší Rusi, ktorí vyhrali obe štvrtiny a do polčasovej prestávky odchádzali so 4 bodovým náskokom (42:46). Po zmene strán Rusi pridali na obrátkach a tretiu štvrtinu vyhrali 26:15 a po troch štvrtinách mali nad Chorvátmi 13 bodový náskok. V štvrtej štvrtine Rusi nič nenechali náhode, štvrtinu vyhrali 29:21 a zápas vyhrali 101:78.

Výsledky osemfinále na turnaji EuroBasket 2017:

Istanbul, Sinan Erdem Arena, Turecko

Lotyšsko – Čierna Hora 100:68 (53:37)
Najviac bodov: Timma 21, Porzingis 19, Strelnieks 12 – Dubljevič 21, Vučevič 16, Mihailovič a Ivanovič po 7

Srbsko – Maďarsko 86:78 (48:41)
Najviac bodov: Kuzmič a Bogdanovič po 17, Marjanovič a Mačvan po 14 – Perl 22, Ferencz 15, Vojvoda 11

Španielsko – Turecko 73:56 (33:25)
Najviac bodov: Rubio 15, Gasol a Rodriguez po 11 – Korkmaz 20, Mahmutoglu 10

Chorvátsko – Rusko 78:101 (42:46)
Najviac bodov: Bogdanovic 28, Saric 13, Zoric 11 – Shved 27, Zúbkov a Kulagin po 14

12 San Antonio Spurs 47/35 57,32%
13 Minnesota Timberwolves 47/35 57,32%

3 Seattle Storm 2/1 66,67%
4 Minnesota Lynx 2/1 66,67%