Young Angels Academy čaká premiéra ako hrom

Publikované: 29.08.2017 Autor: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

Celkovo 12 družstiev, ktoré budú v nadchádzajúcej sezóne bojovať v siedmych slovenských a dvoch nadnárodných súťažiach, sa premiérovo predstaví pod hlavičkou Young Angels Academy. O tom ako by mala akadémia fungovať a aké sú jej ambície viac prezradila jej prezidentka Hana Jendrichovská.

Už po minulé roky kládli v Good Angels veľký dôraz na rozvoj mládeže vo všetkých vekových kategóriách. Tento rok však budú všetky družstvá prvýkrát združené v Young Angels Academy. „Z hľadiska organizácie nejde o veľkú zmenu, hoci počet družstiev narástol a tak to bude o trochu komplikovanejšie ako po minulé roky. Niektoré tímy hrajú okrem domácich aj európske súťaže, čaká ich teda veľa cestovania a bude to finančne náročnejšie. Bude potrebné viac plánovať výjazdy aby sa to celé podarilo skĺbiť, ale myslím si, že už sme dostatočne zbehlí aj v tejto oblasti, takže verím, že to zvládneme,“ povedala prezidentka Young Angels Academy Hana Jendrichovská.

Potrebujú veľa telocviční

S nárastom počtu detí, ktoré budú obliekať dresy Young Angels súvisí aj rozšírenie kapacít na trénovanie. „Jednoznačne potrebujeme veľa telocviční, pričom viaceré z nich už máme v nájme. Okrem našej haly Angels arény a telocvične na Lokomotíve sme zabrali aj ďalšie telocvične v základných školách. Nebolo to úplne jednoduché, pretože menšie deti potrebujú hrať v halách, kde sa dajú znížiť koše a samozrejme do úvahy sme museli brať aj ďalšie kritériá. Sme radi, že sa nám to podarilo a všetci majú kde trénovať. Verím, že rovnako sa nám podarí zladiť aj termíny zápasov, ktoré sa pri takom počte tímov môžu ľahko prekrývať,“ uviedla Jendrichovská.

Uchádza nám vlak

Tak ako vlani aj v nasledujúcom súťažnom ročníku budú mať dve mládežnícke družstvá možnosť konfrontovať sa so svojimi európskymi rovesníčkami. „Pôjde o ročníky 2001 a 2002, ktoré budú hrať EGBL a k ním sa pridajú aj ročníky 2003. Čakajú ich zahraničné výjazdy na tri rôzne miesta, pričom v jednej kategórii by sa mal turnaj konať aj u nás v Košiciach. My sme sa zamerali na perspektívne mladé kategórie, ktoré môžu získať čo najviac skúsenosti v náročných zápasoch. Chceme aby hráčky boli v budúcnosti prínosom pre reprezentáciu, pretože nám už veľmi uchádza vlak. Len v konkurencii so silnými súpermi sa môžeme niekam posunúť a zachytiť trend, ktorým sa aktuálne hrá,“ skonštatovala prezidentka Young Angel Academy.

Chcú vychovať hráčky pre európsky basketbal

V akadémii nebudú klásť v prvom rade dôraz na výsledky ale na rozvoj talentu a zručností hráčok, ktoré by si mohli o niekoľko rokov zahrať v popredných európskych súťažiach. „Vždy sme sa snažili ísť cestou rozvoja basketbalových schopností a pokiaľ sa to darí, tak sa aj výsledok v podobe úspechov a priaznivých výsledkov dostaví. Cieľom je vychovať čo najväčší počet hráčok pre európsky basketbal. Samozrejme nie u každej sa to môže podariť, ale podstatou je aby boli pripravené hrať na európskej úrovni. Potom už prípadné medaily sú len akousi odmenou za našu snahu a vyjadrením toho, či to robíme správne alebo nie.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 58:19
03.07.2020
BKM BKM
YAKE YAKE 57:6
03.07.2020
STL STL