Mladí Slováci v zápase o 23. miesto zdolali Nórov

Publikované: 19.08.2017 Autor: SITA Foto: fiba.com

U16 European Championship 2017 (Foto: fiba.com)

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov zvíťazili v sobotu nad rovesníkmi z Nórska 72:65 (42:31) a obsadili konečné 23. miesto na turnaji B-divízie majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v bulharskej Sofii (10. – 19. augusta).

Zverenci Michala Peštu vyhrali v skupinovej fáze len jeden zápas. Prehrali s Čechmi 53:59, s Írmi 49:54, s Bosniakmi 69:76 aj Maďarmi 51:67. Až v poslednom vystúpení C-skupiny sa im podarilo uspieť s Nórmi 73:47. V skupine o umiestnenie na 17. – 24. mieste nestačili na výber Luxemburska 54:59 a Rumunska 64:69. V odvete s Nórmi boli na záver šampionátu úspešní a obsadili napokon predposlednú 23. pozíciu.

Výsledok sobotného stretnutia o umiestnenie na turnaji B-divízie ME basketbalistov do 16 rokov v bulharskej So­fii: