Jones chce byť lídrom príkladom, nakopla ho obrana hviezdy

Publikované: 11.08.2017 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Andre Jones (Foto: Vladimír Dorňák)

Prvé dva zápasy predkvalifikácie majstrovstiev sveta bol Andre Jones nevýrazný. Tímu chýbali najmä jeho body a ľahkosť v zakončení. V útoku sa Slováci často proti Arménsku aj Bosne a Hercegovine trápili. Proti Švédom to konečne išlo lepšie.

„Niekedy ako športovec narazíte na situácie, keď premýšlate až príliš. Pomohla mi rodina, ktorá mi opakovala, že mám hrať ako najlepšie viem. Ak miniem dvadsať striel, tak sa nič nedeje. Musím sa snažiť v obrane, aby som sa naštartoval. Som rád, že proti Švédom som už hral lepšie,“ vysvetľoval Jones.

Toho sa snažil nabudiť aj tréner Ivan Rudež. „Veľa sme sa rozprávali. Cítil som, že ho strašne mrzelo percento streľby. Snažil som sa mu usmerniť myšlienky na defenzívnu prácu. Povedal som mu, že očakávam, že proti Švédom zatvorí ich hviezdu Erikssona a cez obranu sa presadí do útoku. Andre to zvládol veľmi dobre. Verím, že to bol pre neho nový začiatok,“ vravel chorvátsky tréner.

Dostanú sa do Euroligy alebo NBA? Slovensko malo pred očami najväčšie európske talenty

Andre Jones, Marcus Eriksson (Foto: Vladimír Dorňák)
Andre Jones, Ivan Rudež (Foto: Vladimír Dorňák)

Motiváciou bol aj tréner Švédov

Jones udržal basketbalistu patriaceho Barcelone, ktorého draftovali aj do NBA na siedmich bodoch. Pritom Markus Eriksson má v kvalifikácii priemer takmer 16 bodov na zápas, pričom pri výhre s Bosnou dal 25 bodov, z toho 5 trojok.

Američan v našom drese pridal k obrane aj ofenzívu, keď dal 15 bodov a doskočil 6 lôpt. Proti Švédom mal ešte o motiváciu navyše. „Tréner Švédov Vedran Bosnic ma vyhodil zo Södertalje, chcel som mu ukázať, že som dobrý hráč a nebol to od neho správny krok. Bola to o to väčšia motivácia. Som rád, že sme vyhrali, ale stále to je len jedno víťazstvo. Musíme to potvrdiť v sobotu s Arménskom,“ vysvetľoval dvadsaťsedemročný Američan.

Sympatický basketbalista sa snaží ísť v prvom rade za príklad spoluhráčom na ihrisku. „Nie som veľký rečník a určite nebudem nikoho poučovať, čo spravil zle. Keď treba spoluhráčov namotivovať, rád tomu pomôžem, ale v prvom rade chcem byť vzorom na palubovke.“

Náš tím môže podľa neho uspieť najmä vtedy, keď bude bojovať. „Neviem o Slovensku až tak veľa, ale postupne si zisťujem históriu. Viem, že Slováci museli bojovať o svoju samostatnosť, tak by sme to mali mať aj v reprezentácii. Nevzdávať sa za žiadneho stavu,“ dodal.

VIDEO Španieli smútia. Stratili MVP Euroligy, po ktorom túžia v NBA

slovenská reprezentácia (Foto: Vladimír Dorňák)

Vyzdvihuje prítomnosť Rančíka

Jones vyzdvihuje prítomnosť Radoslava Rančíka, ktorý sa pripojil k tímu na poslednú chvíľu po zranení Richarda Körnera. Skúsený veterán s Američanom často diskutuje, vysvetľuje mu veci a na tréningoch či v zápasoch sa ho snaží vyburcovať. „Rado je výborný hráč a mentor. Pomáha celému tímu. Pozerám na neho s obdivom. Za sebou má skvelú kariéru v Európe. Rád by som ho napodobnil. Som rád, že sa môžem od neho učiť,“ zhodnotil naturalizovaný rozohrávač Slovenska.

Andre je pozitívny článok nášho tímu. Proti Švédom zahral výborný zápas, snaží sa na stopercent. Dodáva nám pozitívnu energiu, je to dobrý krok, že k nám prišiel,“ vravel Rančík, ktorý si myslí, že jeho príchod do tímu Jonesovi prospel. „Predsa len mu môžem vysvetliť ako to funguje v top tímoch a mám aj dobrú angličtinu. Rešpektuje ma ako veterána, čo si vážim,“ dodal skúsený líder slovenského tímu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

MIN MIN 15.07.2018 CON CON
NYL NYL 15.07.2018 CHI CHI
IND IND 15.07.2018 PHO PHO
ATL ATL 15.07.2018 WAS WAS
LVA LVA 15.07.2018 LAS LAS
CON CON 17.07.2018 ATL ATL
DAL DAL 17.07.2018 NYL NYL

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Seattle Storm 16/6 72,73%
2 Phoenix Mercury 14/8 63,64%
3 Washington Mystics 13/8 61,90%
4 Los Angeles Sparks 13/9 59,09%
5 Dallas Wings 12/9 57,14%
6 Minnesota Lynx 12/9 57,14%
7 Atlanta Dream 11/9 55,00%
8 Connecticut Sun 11/10 52,38%
9 Las Vegas Aces 10/12 45,45%
10 Chicago Sky 7/14 33,33%
11 New York Liberty 6/14 30,00%
12 Indiana Fever 2/19 9,52%