Čajky majú ďalšie dve nové posily

Publikované: 02.08.2017 Autor: Patrik Fotta Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky, tréner Pospíšil a tím (Foto: Laco Ďuračka)

Strieborný tím z vlaňajšej sezóny v najvyššej slovenskej súťaži už usilovne zbrojí pred začiatkom nového ročníka. Piešťanské Čajky získali do svojich radov Američanku Janne Smith a už skôr podpísali českú reprezentantku Lenku Bartákovú. V najbližších dňoch predstavia ďalšie dve nové akvizície. Letnú prípravu začnú zverenky trénera Pospíšila 14. augusta.

Káder Čajok postupne naberá na sile, čo je vzhľadom na účinkovanie slovenského vicemajstra okrem domácej súťaže v dvoch európskych pohároch nevyhnutným javom. „Zatiaľ máme podpísaných desať hráčok a v najbližších dňoch odtajníme ďalšie dve mená. Bude to jedna zahraničná hráčka a jedna mladá Slovenka. Okrem nich možno príde ešte jedna alebo dve ďalšie posily. Celkovo by sme chceli mať na súpiske minimálne dvanásť hráčok,“ povedal športový manažér Piešťan Tomáš Horký, ktorý prezradil čo očakáva od posledných dvoch doposiaľ zverejnených posíl. „Jenna Smith je skúsená hráčka z Ameriky, ktorá má za sebou už viacero sezón aj v Európe. Očakávame od nej, že prinesie stabilitu a dravosť pod košom. Mala by to byť naša kľúčová pivotka. Lenka Bartáková prichádza na post rozohrávačky, ktorý je pre celé družstvo nesmierne dôležitý. Od nej si veľa sľubujeme. Je to Európanka a navyše hráčka z Čiech, takže nebude u nej jazyková bariéra. Verím, že aj ona bude pre nás oporou a že sme obe hráčky vybrali správne.“

V Európe chcú byť konkurencieschopní

Okrem zahraničných legionárok by mali svojimi výkonmi pomôcť tímu aj skúsené slovenské hráčky. „Slovenky, ktoré u nás pokračujú sú takmer všetko reprezentantky, ktoré boli aj na posledných majstrovstvách Európy. Potrebujeme aby aj ony potiahli, keďže majú čo to odohrané a vkladáme do nich veľkú dôveru. Či už je to Tereza Páleníková, Angelika Slamová alebo Nikola Dudášová sú to hráčky, ktoré sú síce vekom stále mladé no majú už toho dosť veľa za sebou. Rovnako rátame aj s Rebekou Mikulášikovou, ktorá je momentálne po artroskopii kolena ale hneď ako sa vráti dostane v zápasoch veľa priestoru ako nádejná pivotka,“ uviedol Horký.

Piešťany sa v slovenskej extralige už niekoľko rokov držia medzi elitou a svoje kvality chcú ukázať aj v pohárovej Európe. „O konkrétnych cieľoch sme sa zatiaľ nebavili, ale onedlho si k tomu sadneme. Každopádne na slovenskej scéne neplánujeme poľaviť z ambícii. Chceme patriť k špičke, kde bude určite tento rok veľmi silný aj Ružomberok a samozrejme už tradične Košice. Boli sme trikrát druhí a nechceme klesnúť na tretie miesto. Keby sa nám podarilo ísť ešte o stupienok vyššie bolo by to len plus. Na európskej scéne nás čakajú ťažké zápasy a v prvom rade chceme byť konkurencieschop­ní,“ skonštatoval športový manažér Čajok.

Letnú prípravu začnú 14. augusta

Basketbalistky z kúpeľného mesta využili možnosť prihlásiť sa do Euroligy, v ktorej ich čaká kvalifikácia do hlavnej súťaže proti poľskému tímu CCC Polkowice. „Či už pre nás alebo celkovo pre slovenský basketbal by bolo fantastické mať zástupcu v Eurolige. Polkowice pozorne sledujeme a vieme, že zbroja veľmi usilovne. Treba povedať, že papierovým favoritom sú oni, ale my urobíme všetko pre to aby sme postúpili. Ak by sa nám to aj nepodarilo tak máme útechu v tom, že budeme hrať európsky pohár FIBA, kde by nás čakalo minimálne šesť kvalitných zápasov. Na európskej scéne by sme mali byť minimálne do decembra.“

Letnú prípravu odštartujú Čajky 14. augusta pričom prvé prípravné zápasy majú na programe na konci mesiaca a začiatkom septembra. „Všetko bude smerovať ku kvalifikácii do Euroligy, takže verím, že budeme dobre pripravení. Trénovať budeme v domácich podmienkach, žiadne sústredenie neplánujeme, keďže kopu dievčat bolo v reprezentácii tak dostali voľno aby si poriadne oddýchli,“ povedal Horký.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVI SVI live
03.07.2020
TRN TRN
LEV LEV live
03.07.2020
SNV SNV
KBK KBK live
03.07.2020
BNB BNB
INT INT live
03.07.2020
DKE DKE

ScoreBoard ...

YAKE YAKE 06.07.2020 PNC PNC
SBK SBK 06.07.2020 BAMP BAMP
MBK MBK 06.07.2020 BAC BAC
TT TT 06.07.2020 YAKE YAKE

ScoreBoard ...

SBK SBK 03.07.2020 CBK CBK
STT STT 03.07.2020 LUC LUC
MBK MBK 03.07.2020 BKM BKM
YAKE YAKE 03.07.2020 STL STL