Chcelo ho viacero klubov z NBA, uprednostnil CSKA Moskva

Publikované: 19.07.2017 Autor: Peter Jačiansky Foto: espn

Sergio Rodriguez (Foto: espn)

Skúsený 31-ročný rozohrávač Sergio Rodríguez pôsobil v uplynulej sezóne v klube Philadelphia 76ers. Po vypršaní kontraktu sa o jeho služby zaujímalo viacero klubov NBA, ale on dal napokon prednosť ruskému gigantovi CSKA Moskva, s ktorým podpísal zmluvu 2+1.

Napriek tomu, že tréner Dimitris Itoudis zostáva naďalej v CSKA, hra moskovského mužstva bude v nasledujúcej sezóne určite iná. Po odchodoch Aarona Jacksona (Beijing Ducks) a Miloša Teodosića (Los Angeles Clippers) musel armádny klub nájsť dvoch nových hráčov na pozíciu stredného rozohrávača. Už začiatkom júla sme na Basket.sk predstavili prvého z nich Francúza Léa Westermanna, ktorý prišiel zo Žalgirisu Kaunas. Nahradiť Teodosića však nie je jednoduché…

Moskovčania napokon angažovali španielskeho reprezentanta Sergia Rodrígueza. „Nie je žiadnym tajomstvom, že po Milošovom odchode do NBA – želám mu veľa šťastia a dúfam, že bude taký spokojný, ako bol v Moskve – sme s asistentmi a vedením klubu tvrdo pracovali a spravili sme veľkú analýzu trhu, aby sme našli rozohrávača, ktorý posilní náš tím. Dôležitým faktorom bolo, že v telefonáte Sergio vyjadril prianie a veľkú túžbu pokračovať vo svojej kariére práve v Moskve,“ povedal pre oficiálnu stránku CSKA Moskva grécky kouč.

ZO SPOLUHRÁČOV ROBÍ LEPŠÍCH HRÁČOV

O kvalitách španielskeho basketbalistu netreba debatovať, je to jeden z najlepších európskych hráčov svojej generácie. Kvalita hráča je dôležitá, avšak na to, aby sa presadil v klube, to nie je jediná podmienka. Dupľom to platí v CSKA Moskva, ktoré je akýmsi európskym San Antoniom. Dimitris Itoudis je však presvedčený o tom, že Rodríguez je tá správna voľba pre ambiciózny moskovský klub.

Sergiov herný štýl je postavený na tom, že dokáže veľmi dobre vyhodnocovať jednotlivé situácie. Je to dôležitý hráč v ofenzíve, pretože dokáže vytvárať dobré príležitosti sám pre seba, ale aj pre svojich spoluhráčov, z ktorých robí lepších hráčov. Dvakrát pôsobil v NBA, vyhral Euroligu a cenu pre najužitočnejšieho hráča, hral výborne za svoj národný tím. Je to osvedčený víťaz, skúsený hráč, no uistil ma, že je pripravený tvrdo pracovať a rozvíjať svoju hru,“ dodal kormidelník moskovského mužstva.

CSKA Moskva začína novú éru, kľúčovou postavou bude francúzsky playmaker

PÔSOBENIE V MOSKVE JE VEĽKÁ VÝZVA

Sergio Rodríguez odohral v NBA dovedna 355 zápasov a 163 pridal v Eurolige, ktorú vyhral v sezóne 2014/15 s Realom Madrid. Posledná sezóna v drese Sixers sa mu zo štatistického hľadiska vydarila, v priemere na zápas mal viac než päť asistencií. Treba dodať, že na palubovke bol cca 22 minút, čo je úctyhodný počin. „Som šťastný a teším sa na novú etapu v mojom živote. Hrať za taký dôležitý klub ako je CSKA je pre mňa veľká výzva. Pôjdem do Moskvy s tým, že zo seba hodlám vydať všetko, aby sme vyhrali čo najviac titulov. Pre mňa bude to bude nová skúsenosť bývať s rodinou v Moskve, spoznám tak novú kultúru,“ skonštatoval Španiel na margo svojho prestupu.

Muž, ktorý spravil z CSKA najlepší tím v Európe

DO KÁDRA PRIBUDLO AJ DUO AMERIČANOV

Okrem dvoch nových rozohrávačov bude v moskovskom klube pôsobiť aj dvojica basketbalistov zo Spojených štátov. Pod košom bude hrávať skúsený 31-ročný pivotman Othello Hunter, ktorý si Euroligu zahral za Sienu, Olympiakos a naposledy za Real Madrid. Veľa sa očakáva od rodáka z Detroitu Willa Clyburna, ten odohral výbornú sezónu v drese Darüşşafaky. Clyburn hráva na pozícii tri a okrem solídnej streľby spoza trojkového oblúka disponuje vynikajúcou dynamikou v nohách, ktorá ho zvýhodňuje pri razantných vnikoch pod kôš.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia