Lynx si vezú víťazstvo z Phoenixu, Stars uspeli prvý krát v sezóne

Publikované: 01.07.2017 Autor: Basket.sk Foto: Cheryl Evans/azcentral sports

PHO Mercury va. MIN Lynx, Griner (42) vs. Brunson (32) (Foto: Cheryl Evans/azcentral sports)

V piatkový večer privítali hráčky Phoenix Mercury vedúci tím súťaže Minnesota Lynx a podľahli im 83:91. Dve minúty pred koncom domáce prehrávali o osem bodov, no o 103 sekúnd už to bolo len o 2 body po trojke Diany Taurasi. Lynx si ale nenechali ujsť víťazstvo a úspešnými trestnými hodmi sa domácim opäť vzdialili.

San Antonio Stars zvládli prvý zápas v sezóne a v domácom prostredí porazili druhý najhorší tím súťaže Chicago Sky 89:82. Basketbalistky Stars tak ukončili 14 zápasovú sériu prehier a svojej trénerke Vickie Johnson dopriali radosť z prvého víťazstva na lavičke vo WNBA. Súperkám nepomohol ani výborný výkon bývalej maďarskej reprezentantky Allie Quigley, ktorá mala z hry úspešnosť streľby 71,4%, spoza trojkového oblúka 60% a k tomu 100%-né trestné hody.

Los Angels Sparks cestovali do Atlanty a proti miestnym Dream si pripísali siedme víťazstvo v rade, akončilo sa to 76:85. Po vyrovnanej prvej štvrtine začali Sparks tú druhú šnúrou 16:2 a aj keď sa Dream neskôr chytili, polčas prehrali o osem. Domáce v druhom polčase už nedokázali vývoj zápasu zvrátiť a tak prehrali už šiesty z posledných siedmich zápasov.